Танцювати, щоб купити одяг

У Полтаві школярі з Луганщини виступатимуть, аби отримати власні сценічні костюми. Допоможуть їм у цьому місцеві колективи. У понеділок в місті презентували соціокультурний проект. Активісти запросили 16 учнів з міста Попасна на кілька днів до Полтави. За цей час мають провести благодійний концерт, під час якого збиратимуть гроші на одяг для дітей, які не залишили небезпечну «нульову» територію, де й нині стріляють. Вони продовжують ходити до школи і танцюють у колективі. Крім того, для дітей підготували культурну програму і хочуть влаштувати їм зустріч з однолітками у мирній полтавській школі.

До Полтави приїдуть школярі із міста на «нульовці», тобто, з Попасної, що на Луганщині. Там і зараз стріляють.

Микита Кашницький, автор соціокультурного проекту «Свобода. Гідність. Патріотизм.»

- Яку взагалі почали обстрілювати у серпні 2014 року, у липні її захопили так звані козаки, які приїхали з Росії наводити у нас свої порядки. У тому ж липні батальйон «Донбас» їх вибив. Попасна стала лінією фронту. З серпня її почали обстрілювати. Жорстко. З артилерійських систем різного калібру. І зараз. Кожну ніч у місто прилітають міни, прилітають снаряди.

Тепер, розповідає Микита Кашницький, у Попасній залишилось з півтисячі жителів. На Миколая він їздив туди спілкуватись з дітьми, і його настільки вразили учні 21 школи, що виникла ідея підтримати їх. Діти на чолі з директором закладу не тільки залишились у школі і продовжують вчитись, а й танцюють. Їх колектив, що виконує українські танки, – учасник різних дійств. При цьому, костюми для виступів діти позичають в інших.  

Нинішнього тижня 16 школярів-старшокласників приїдуть до Полтави. Це буде соціокультурна зустріч. 

Микита Кашницький, автор соціокультурного проекту «Свобода. Гідність. Патріотизм.»

- Ідея полягала в тому, щоб довести і показати і дітям, які живуть у Попасній, і нашим, і взагалі суспільству, що ми є єдиною країною.

Діти з Попасної гостюватимуть у полтавців нинішнього тижня. Для них підготували екскурсії, розважальні програми. Основна спеціальна подія проекту – спільний виступ учнів із двох міст.

Оксана Дейнега, в.о.директора Полтавського міського будинку культури

- Буде наш спільний благодійний концерт, який відбудеться 22 березня о 17 годині в міському будинку культури. Уже точно знаємо, що дівчата у цьому колективі будуть забезпечені вінками для виступів. Ми їм готуємо такий подарунок. Дуже активно зараз реалізовуються квитки, більша частина вже розкуплена. Я надіюсь, що якісь кошти ми зберемо для цих дітей.

Гроші готують і благодійники. Усе зібране разом віддадуть дітям для придбання сценічних костюмів. 

А ще мають влаштувати зустріч школярів, аби полтавські діти поспілкуватись з однолітками, які живуть в умовах війни.

Марина Єщенко, завідуюча відділом ПОІППО

- Ми обрали 31 гімназію, в рамках якої діти її спілкуватимуться зі школярами з Попасної. Для мене дуже важливий той факт, що наші діти мають змогу навчатись і ходити до школи під мирним небом. І вони послухають тих дітей, які ходять на уроки, сидять за партами у той час, коли лунають обстріли.

Квитки на благодійний концерт можна придбати у касах міського будинку культури.

Стрічка новин