У Полтаві зібрали ідеї для економічного розвитку міста

Пропозиції надходили в рамках Проекту ПРОМІС (Партнерство для розвитку міст). Стан його реалізації у Полтаві сьогодні представники міської влади обговорювали з експертами та Послом Канади.

Із 2015 року в Україні впроваджується проект «Партнерство для розвитку міст». Фінансову підтримку у ньому надає Уряд Канади. На Полтавщині у цьому проекті беруть участь Миргород, Горішні Плавні, Кременчук та, звичайно, обласний центр. Цього дня керівництво Полтави зустрічається із Надзвичайним та Повноважним Послом Канади в України Романом Ващуком. Говорять про подальшу співпрацю у проекті.

Роман Ващук, Надзвичайний та Повноважний Посол Канади в Україні

- Ми допомагаємо розробити стратегію. Це довготривалий проект, на 5 з половиною років. Так що тут є можливість тривало вплинути на стратегію міст, але цей вплив робить не Канада, ми даємо рамки впливу – це вплив громадськості, вплив депутатів, вплив місцевого бізнесу.

Загалом ПРОМІС передбачає зміцнення муніципального сектору в Україні, створення сприятливого середовища для розвитку малого та середнього бізнесу тощо. На реалізацію проектів у ньому канадська сторона готова виділити 100 тисяч доларів. 

Кейді Ворд, головний радник з питань врядування проекту ПРОМІС

- Сьогодні вже рухаємося говорити про малі фонди, як ці проекти можемо втілювати. Це дуже важливий крок для нашого проекту, і дуже важливий крок для загальної підтримки з боку Канади.

28 лютого цього року закінчився термін подачі ідей з розробки Стратегії економічного розвитку. Вцілому до Полтавської міської ради надійшло більше 30 пропозицій.

Оксана Деркач, секретар Полтавської міської ради

- Одним із критеріїв поданих проектів був економічний розвиток. Повинен бути закладений якийсь економічний ефект, тобто, залучення інвестицій або привабливість туристична, це все повинно бути пов'язане із економічним розвитком Полтави.

Полтава, говорить міський голова Олександр Мамай, зацікавлена у співпраці з Проектом. Адже таким чином до нашого міста можуть прийти закордонні інвестори.

Олександр Мамай, Полтавський міський голова

- Для того, щоб залучити інвестора в Полтаву, чи в Горішні Плавні, чи в Кременчук, треба спочатку зробити дослідження. Якщо ця компанія витратить свої кошти на дослідження, то це вже є ознакою того, що цій компанії цікава наша земля і наше місто зокрема. І я думаю, після певних проведених досліджень все-таки, мені здається, що саме ПРОМІС зрозуміє, що треба залучати сюди інвесторів.

Після зустрічі із Полтавським міським головою відбулося засідання для представників органів місцевого самоврядування чотирьох міст-партнерів Проекту ПРОМІС. Під час нього обговорювалися питання механізму втілення ідей економічного розвитку.

Стрічка новин