Молода художниця Христина Зограбян вперше виставила свої роботи у Полтаві

Вона – хореограф вірменської общини у Полтавській області. Зараз дівчина в Харкові здобуває професію акторки театру і кіно. Малювати почала зовсім недавно, проте її картини вже бачили у столиці.

«Мудрість у коріннях» – так називається виставка, яку представили у відділі культури Полтавської обласної бібліотеки. Її авторка малювати не вчилася. Каже, вирішила виливати емоції фарбами, коли засумувала за рідними. Христина Зограбян має вірменське коріння, народилася у Карлівці, а зараз навчається у Харкові на актрису театру і кіно. Дівчина має хист до танцю, її називають хореографом вірменської общини у Полтавській області. Сама про себе розповідає, що танцювала у народному колективі.

Христина Зограбян, авторка виставки

- Для мене, перш за все, є сюжет. Сюжет в картинах, сюжет в танці, сюжет в розповідях, де я пишу, повинна бути думка. Я люблю танці вірменські – оця жіноча ніжність, ця якась гордість така... більше ніжність. Але коли немає якоїсь думки, то щось втрачається.

Її картини уже побачили в Києві – їх виставляли у бібліотеці імені Тараса Шевченка. На її полотнах – національний колорит Вірменії. Щоправда, на своїй батьківщині Христина ще не бувала. Підтримати її прийшли представники вірменської общини у Полтавській області. В обласній бібліотеці незабаром обіцяють відкрити куточок вірменської літератури.

Галина Вікторова, завідуюча відділом культури Полтавської обласної бібліотеки

- Ми з нею дружимо, із цією общиною, уже протягом 15 років. І в нас уже були майстри, котрі виставлялися. Наприклад, лялькарка Пузирьова, яка виготовляє ляльки та шиє їм сукні. Це просто така загальнолюдська дружба.

У Радянські часи найчастіше вірмени мігрували до України через трагічні події в Нагорному Карабасі. Голова общини «Урарту» говорить: його земляки в Україні – із VII століття. У Львові та в Криму є вірменські храми IX-X століття. У Полтаву вірмени почали масово приїздити іще до революції 1917. Серед представників полтавської общини – відомі спортсмени, бізнесмени, представники нафтогазової галузі.

Геннадій Агаджанян, голова вірменської діаспори в Полтавській області

- Офіційно проживає 3050 людей в Полтавській області, в самій Полтаві – майже до 2000 офіційно, ті, що громадяни України. 

Стрічка новин