У березні знову зростуть ціни на спиртне

Пов'язано це із підвищенням ставки акцизного податку на алкогольні напої, які маркуються марками акцизного податку. Тобто, стосується це спиртної продукції, що має міцність вище 8,5 відсотків, повідомляють у Державній фіскальній службі.

Ставка акцизного податку на алкоголь вже вдруге підвищується за 2017 рік.  

Цього разу зміни набувають чинності з 1 березня. Стосуються вони спиртових напоїв міцністю вище 8,5 відсотків. 

Світлана Бондаренко, начальник управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДФС у Полт.обл.

- На горілку та вина лікеро-горілчані – на 20%, на вина кріплені – на 12%. На вина ігристі, газовані, шампанське – на 12%. Незмінною ставка акцизного податку залишається на вина натуральні виноградні.

Стрибок акцизів, говорять у Державній фіскальній службі, безперечно, призведе і до підвищення цін на алкогольну продукцію. Для прикладу, пляшка горілки ємністю 0,5 літра здорожчає на 5-10 гривень.

Відбувається це на основі Закону України від 20 грудня 2016 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році». 

Однак, для реалізаторів алкоголю та тютюну, повідомляють, – іще одне нововведення. 

Світлана Бондаренко, начальник управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДФС у Полт. обл.

- З 1 січня 2017 року не застосовуються штрафні санкції за неподання або несвоєчасне подання звіту про обсяги обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів. До суб'єктів господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами.

Нагадуємо, що з 1 січня цього року вже підвищували ставки акцизного податку. Зокрема, на спирт – на 20 відсотків, що склало 126,96 грн. за 1 літр.

На пиво – на 12 відсотків, тобто, 2,78 грн. за 1 літр.

Стрічка новин