Кращі знавці української мови Полтавщини отримали нагороди

В області підбили підсумки третього етапу конкурсу імені Петра Яцика. Серед більш ніж 300 учасників визначили 47 переможців – володарів першого, другого та третього місць.

В актовій залі третьої спеціалізованої школи Полтави зібралися кращі знавці української мови з усієї області. Усі вони є переможцями регіонального етапу конкурсу імені Петра Яцика, не дивлячись на те, яке місце посіли – перше, друге чи третє.

Ольга Коваленко, методист ПОІППО ім.М.Остроградського

У нас на обласному етапі конкурсу вималювалося 47 переможців. Це студенти, це учні. Вік – з третього класу. Тобто, ще маленькі-маленькі діточки, але вони вже показують знання української мови, показують, як вони вміють писати твори невеличкі, як вони розуміють значення того чи іншого слова.

17-ий рік поспіль знання рідної мови серед учнівської та студентської молоді перевіряють на конкурсі імені Петра Яцика. 

Вікторія Пушкар, переможниця обласного етапу Міжнародного конкурсу імені П.Яцика

Були завдання підібрати, скласти словосполучення з іншомовними словами, скласти з ними речення. Були завдання ще виправити помилки у словосполученнях, транскрипцію написати і фонетичний розбір слів.

Цього року у завданнях для учасників конкурсу не обійшлося і без нововведень.

Ольга Коваленко, методист ПОІППО ім.М.Остроградського

Що нове, як на мене, з'явилося, це діалогічне мовлення, наближене до життя. От «Якщо б ти відпочивав у Карпатах, то що б ти своїй бабусі, чи дідусеві, чи мамі розповів, який діалог у вас міг відбутися». Або «Створи на сайті якусь цікаву інформацію», тобто, трішки ближче до того, що наші діти сьогодні такі інформаційно забезпечені.

Олексій Неживий, представник Ліги українських меценатів

В розумінні Петра Яцика, мецената, великого українця, такою і має бути людина-патріот. Людина, яка насамперед любить, розуміє, розвиває знання із найріднішого, те, що супроводжує людину впродовж життя. А це – рідна мова, рідний край, наша рідна країна.

Переможцям вручили дипломи та подарунки. Цього дня вони також написали завдання всеукраїнського етапу. Його результати стануть відомими наприкінці березня.

Стрічка новин