Полтава у скорботі

Година до покладання квітів до пам'ятника воїнам-інтернаціоналістам. Останні приготування: до блиску натирають меморіал, військовий оркестр налаштовує інструменти, тим часом вже збираються люди. Пані Тетяна прийшла однією із перших. Жінка й сама 2 роки перебувала в афганському місті Пулі-Хумрі.

/Тетяна Одарченко
Я це все бачила, тому такі емоції. І вибухи бачила, і поранених хлопців. Щоб такого більше не повторювалось, щоб наші діти жили в мирній державі/

Пані Валентина теж має гіркі спогади, які не стерти часом.

/Валентина Катріченко
Привезли молодих хлопців, ще і волосся в не виросло. Вони були у мішках, і ми це все прибирали. Лейтенант був поруч, бігав біля нас і кричав: «Мої хлопці живі, мої хлопці живі». А їх вже немає/

Олег Чернецький брав участь у бойових діях в Афганістані. Ніс службу в містечку Кандагар, в десантно-штурмовому батальйоні. Каже, навіть клімат був проти українських солдатів. Удень температура +40, а уночі -5, ще й агресивний вітер «афганець», який збивав з ніг.

/Олег Чернецький, афганець
Війна є війна! На війні і кров, і багнюка, і якісь втрати. Я був солдатом, а солдатам випадало найбільше на долю/

Голова афганської спілки у Полтаві каже: «Це 28-річниця виведення військ із Ісламської Республіки». Вшанування пам'яті загиблих полтавських воїнів-інтернаціоналістів – не тільки традиція, а й обов'язок кожного. А для пана Володимира цей день є чимось особистим.

/Володимир Корнійчук, голова ГО «Учасники бойових дій»
Для кожного воїна-афганця в душі залишилися ті часи. Що б ми не казали, як би не хотіли забути – не вийде/

Нагородження учасників бойових дій в Афганістані, хвилина мовчання та покладання квітів – так у Полтаві вшановують пам'ять загиблих воїнів.

Тут всі: бойові товариші, небайдужі люди і міський голова.

/Олександр Мамай, Полтавський міський голова
Понад 8 тисяч хлопців, які проживали на території України, були поранені. Із них 3 тисячі хлопців стали інвалідами. За 10 років війни в Афганістані загинуло 9 полтавських хлопців. А за 2,5 років війни в АТО загинуло вже понад 30 полтавців/

Не забувають і про тих, хто воював і вижив. 22 афганських бійця отримали пам'ятні нагрудні знаки від міської влади. Є і ті, кого відзначив Президент України.

/Владислав Синчук, отримав відзнаку від Президента
Медаль від Президента... 25-річниця була, тоді не отримав, тільки зараз вручили. Я був звичайним рядовим солдатом, пройшов великий шлях/

Урочиста програма покладання змінюється на неформальну зустріч між родинами загиблих воїнів-афганців, у який взяв участь і очільник міста. Пані Валентина втратила чоловіка в тій війні. Минуло 32 роки, а біль не згасає.

/Валентина Шаповалова, втратила на війні чоловіка
Ми як вдова, як мами розуміємо зараз АТОвців та їх родини, що втрати своїх захисників/

Зазначимо, в спецоперації в Афганістані взяли участь 160 тисяч українців, з них понад 3 тисячі не повернулося додому.

Стрічка новин