Ще одна меморіальна дошка воїну-афганцю з'явилася у Полтаві

У Полтаві відкрили меморіальну дошку Олександрові Бідному, який загинув в Афганістані. Пам'ятний знак з'явився на школі, де колись навчався воїн. Ініціаторами встановлення цієї дошки виступили побратими загиблого.

Воїну-інтернаціоналісту Олександру Бідному, який ціною власного життя врятував своїх побратимів, у понеділок вранці відкривають меморіальну дошку. Ініціаторами її встановлення виступили представники районної спілки ветеранів Афганістану.

/Олександр Левчук, голова Полтавської районної спілки ветеранів Афганістану
Про її встановлення ми звернулися у минулому році. У цьому році, в січні місяці, ми отримали рішення виконкому нашої міської ради про дозвіл на встановлення цієї дошки/

У 27-ій школі Олександр Бідний навчався до 8-го класу. У 18 років він був призваний на строкову військову службу і потрапив на війну. А в листопаді 83-го в одній з жорстоких сутичок загинув. У рідній школі про нього, кажуть, завжди пам'ятають та розповідають учням про бойові заслуги воїна.

/Людмила Заяц, директор ЗОШ №27
Звичайно, в школі ми проводимо і класні години, ми проводимо дні вшанування героїв, ми дітям розповідаємо про тих дітей, які навчалися, а згодом стали захисниками, і стали гордістю не тільки нашої школи, а гордістю взагалі цілого покоління/

Вшанувати пам'ять Олександра Бідного до 27-ої школи прийшли його побратими – чоловіки, які свого часу також виконували інтернаціональний обов'язок в Афганістані.

/Сергій Сухно, випускник ЗОШ №27, воїн-інтернаціоналіст
Цю війну не треба забувати, оскільки вона принесла багато горя нам, нашим матерям, нашим рідним, нашому народу. І сьогодні ми вшановуємо пам'ять нашого Сані, який віддав своє життя за нас, за школу, за Батьківщину. Вшановуємо, як можемо/

Ім'я Олександра Бідного залишилося в історії Афганської війни. Воно увічнене також на мапі Полтави. У мікрорайоні Левада одна з вулиць названа на честь загиблого воїна-інтернаціоналіста. А ще одна меморіальна дошка встановлена на будинку, де проживав Олександр.

Стрічка новин