Полтавці збирають гуманітарну допомогу на Авдіївку

Полтавці збирають гуманітарну допомогу на Авдіївку. У місті розгорнули три пункти збору, працюють поодинці і волонтери. Потрібно багато: від ліків до будматеріалів. Куди нести, та що скоро поїде на Схід – дивіться в сюжеті.

Тривожні новини із фронту – уже кілька днів ситуація загострилася по всій лінії розмежування. Особливо завмирають перед екранами мами, чиї діти зараз тримаються на передовій. 

/Інна Кулішова, мама військовослужбовця

Останній зв'язок був з ними 28 січня, перед подіями. «Тримаємось», – кажуть, і «Все буде добре»/ 

Про те, що їх діти на шахті Бутівка, дізналися з телевізору. В умовах відсутності зв'язку єдине, чим тримаються, – підтримкою таких же мам.

/Олена Косик, мама військовослужбовця

Спілкуємось кожен день, познайомилися і підтримуємо один одного/ 

Про збір допомоги на Авдіївку у Полтаві оголосили кілька днів тому, розгорнули три пункти: в облдержадміністрації, управлінні МНС та Свято-Успенському соборі. Тільки в перший день рятувальникам нанесли  близько 12 тонн гуманітарки. Люди несуть їжу, одяг, якась бабуся принесла подушки. Це пункт збору в облдержадміністрації.  

/Альона Гончаренко, координатор 

Ми моніторимо, що пишуть волонтери, які знаходяться безпосередньо на місці, зараз активізувалися потреби в плівці захисній, тому що багато вікон вибито, що вибуховою хвилею, що безпосередньо снарядами. Збирають свічки, збираюь павербанки, тому що світла немає, не можуть люди навіть зарядити мобільні телефони/

/Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради

Хотілось би подякувати в першу чергу жителям Полтави, керівникам тих чи інших підприємств, в тому числі «Автотранс», який надав майже тонну пального. 

Навіть якщо потреби громадян, жителів Авдіївки вже зараз забезпечені, то ці речі не пропадуть, вони підуть нашим воїнам в ту чи іншу військову частину/

А у волонтерських гаражах, що на вулиці Остапа Вишні, – кілька машин на передову в ремонті. Сюди несуть гроші...

/Анатолій Вертелецький, приніс допомогу

Збираю не тільки я, збирають мої друзі. Це наш святий обов'язок – допомагати людям, допомагати тим хлопцям, які відстоюють нас на передовій/

... і на відправку чекають ось такі залізячки – довгий час про них не можна було говорити вголос. 

/Ірина Каптур, волонтер

Це перехідник, який накручується на РПГ, на який ставиться 80 міна, і хлопці можуть стріляти на значно більшу відстань, десь більш ніж на 1,5 кілометра/

А ще на фронт відправлять поремонтовані тепловізори. Тут збирають необхідне не тільки в Авдіївку. Шахта Бутівка, Трьохізбенка, Світлодарська дуга, Попасне, Зайцеве - ворог не шкодує ні військових, ні мирних на усіх напрямках. Волонтери кажуть: вояки благають про матеріали для бліндажів - скоби, плівка, генератори, бензопили, маскувальні сітки та мішки.

Стрічка новин