В Україні – сплеск менінгококової інфекції

В Україні – сплеск менінгококової інфекції. Одна дитина загинула, повідомляють ЗМІ. Хвороба починається раптово і особливо небезпечна для дітей. Наші лікарі заспокоюють: у Полтаві хворих не зафіксовано, але просять бути уважними. Олена Ляшенко – далі.

Про те, що дитина «згоріла» за ніч, повідомляють новини Іршавського району (це Закарпаття). Двомісячна дівчинка потрапила до реанімації із високою температурою. В лікарні пацієнтка пробула лише ніч, і вранці, пишуть журналісти, померла. Як з'ясувалося, у дитини була менінгококова інфекція. У Львові із ознаками ураження цим самим збудником іще кілька дітей.
Наші лікарі одразу заспокоїли – у Полтаві таких хворих немає.

/Наталія Сосновська, завідуюча дитячим відділенням Полтавської інфекційної лікарні
В 2015 році захворіло по всій області 6 дітей, у 2016, за статистикою, захворіло всього 2 діток та 2 дорослих. Але, по-перше, це дуже важкий перебіг хвороби, і другий момент – процент смертності, якщо брати усі інфекційні захворювання, то займає перше місце/

Менінгококова інфекція передається повітряно-крапельним шляхом, тобто при кашлі, чханні чи навіть диханні. Вона нестійка у зовнішньому середовищі, швидко гине при низьких температурах. Епідеміологи кажуть: будь-хто може бути носієм інфекції і навіть не підозрювати про це.

/Андрій Байбарза, епідеміолог
На один випадок захворювання, це по науковим дослідженням, може бути сотня носіїв даного захворювання. І, як правило, він або взагалі ніякого захворювання не викликає, або викликає звичайний назофарингіт, тобто, це нежить і почервоніння горла/

У важких випадках менінгококова інфекція вражає мозкові оболонки чи викликає зараження крові. А починається усе, як ГРВІ – із раптового підвищення температури.

/Андрій Байбарза, епідеміолог
Часто при менінгококовій інфекції – нестримний головний біль, на який не діють препарати жарознижуючі або знеболюючі, або, причому це особливо для дитини, якщо з'явилися висипання, то такий хворий потребує негайної медичної допомоги/

Висипання з'являються як правило за кілька годин від початку захворювання і схожі на червоно-фіолетові зірочки. Для профілактики лікарі радять, особливо дітям, уникати місця масового скупчення народу та людей із явними ознаками хвороби.

Стрічка новин