Відпочили на повну – тепер лікуйтесь

Відпочили на повну – тепер лікуйтесь. Полтавські медики після активного відпочинку з усіма насолодами радять перевіритись. Говорять: венеричні хвороби мають властивість не проявлятися багато років, а от для самої процедури перевірки не обов'язково навіть мати паспорт. Та й згадати про це доцільно особливо після завершення січневих відпусток.

Подорожували, відпочивали – тепер варто пролікуватись.
Шкірні та венеричні запитання після новорічно-різдвяних святкувань медики відносять до першочергових. Адже ті, хто не відмовляв собі в усьому, міг повернутись не тільки з приємними враженнями, а й хворобами.

/Тарас Алексеюк, дерматовенеролог Полт.обл.шкірвендиспансеру
Будь-який контакт людини із людиною слизовими – це можна вважати статевим актом. Відсоток виявлення – 50-60. Здорових людей дуже мало. Є недообстежені. Тобто, людину обстежуємо – беремо основні аналізи. Якщо все нормально – далі за бажанням. Як правило, далі – це на ТОРЧ-інфекції – хронічні запальні процеси. Вони не бувають гострі/

Лікарі запевняють: ймовірно, лише через 5-6 років з'являться здогадки – коли проявиться запальний процес в організмі. Тобто, проблеми із передміхуровою залозою, потенцією. Потім позбутися цього стає важче.

/Тарас Алексеюк, дерматовенеролог Полт.обл.шкірвендиспансеру
Найбільше ми зараз знаходимо гострих захворювань – це гонорея, сифіліс. А ТОРЧ-інфекції, хронічні запальні процеси, що тривають довго, нудно і без симптомів, можуть тривати постійно. І людина дізнається, що має це, тільки тоді, коли здає аналізи/

Найбільша помилка пацієнтів – спочатку візит до аптеки і заліковування симптомів, а вже з часом – відвідування лікаря. Проблема ж не зникає, а тільки посилюється, і далі буде важче виявити та довше і складніше лікувати. Наразі у шкірно-венерологічному диспансері пропонують обстеження на 20 позицій. Співпрацюють з сучасними лабораторіями через розгляд структури ДНК. Найскладніший аналіз проводять за 3-4 дні, пришвидшено можуть повідомити результат і за годину.
За останні роки, констатують медики, більше звертаються, аби перевіритись, аніж підтвердити побоювання. Але кількість пацієнтів залишається на рівні.

/В КАДРІ: Диспансерний облік – це 50-60 осіб. Ось стоять їх картки, документи. Це у цьому кабінеті/

У шкірвендиспансері наголошують: якщо пацієнт не хоче мати медичну картку – мають кабінет анонімного обстеження, де без паспорта і за присвоєним номером видають результати та консультують.
Краща профілактика – правильний спосіб життя. 90% дають лише презервативи. 100% не довіряють медики ніякими засобам. Повну впевненість, кажуть, дає тільки Господь.

Стрічка новин