Переселенці Полтави відкрили пункт прокату побутової техніки

Переселенці Полтави відкрили «Соціальний пункт прокату побутової техніки». У кого немає пральної машинки та праски, тепер можуть скористатися ними за малу ціну. Більше про це – дивіться в сюжеті.

На неї чекали сотні родин переселенців. Новенька пральна машина на 9 кілограм білизни із функцією «Сушіння». Сюди можна завантажити ковдри та верхній одяг. Вона з’явилася після того, як співзасновниця групи самопомочі переселенців Наталія Діда виграла грантовий проект від агенції ООН із прав біженців.

/Наталія Діда, співзасновниця ініціативної групи «Полтава. Самодопомога»
Він називається «Соціальний пункт прокату побутової техніки». Він гучно називається, але поки що це тільки старт, і поки що тільки пральна машина і праски/

Жінка каже: що для більшості – звичайна річ, для декого – мрія. Сама перші місяці на Полтавщині прала у воді з колодязя. Рада пралці ось ця мама з двома дітками. Із Луганська вона виїхала 2 роки тому. Побутовою технікою поки не обжилася, тож прати доводиться руками.

/Альона Крутсь, переїхала з Луганська
Ми живемо тут поряд, нам дуже зручно. Тому ми раді. Маленькі дітки – це... Ну, ви самі розумієте, багато брудної білизни/

Техніку для переселенців погодилася розмістити у себе Церква Адвентистів Сьомого дня. Тутешній пастор каже: пральня в храмі не заважатиме, переселенцями організація опікується давно.

/Віталій Гануліч, пастор Церкви Адвентистів 7-го дня
Наша благодійна організація Адра надавала тут продуктові набори, надавала необхідну медичну допомогу, предмети одягу, посуд і так далі. Що ми зробили, і я цим дуже пишаюсь, – ми допомогли переселенцям самоорганізуватись/

Приємно вражені і соціальні служби, кажуть: переселенці у Полтаві згуртовані. Вони мають серйозну групу самопомочі, яка координує благодійну допомогу, влаштовує дозвілля для ВПО, і тепер презентують перший грантовий проект.

/Ірина Буренко, директор Полтавського районного центру для сім'ї, дітей та молоді
Коли такі люди приїжджають до нас у Полтаву, то це в нас з'являється додаткова сила, додатковий ресурс насправді, а не обтяження, ну як є таке упереджене ставлення/

Випрати свої речі в машинці дозволятимуть не тільки людям зі статусом ВПО, а й усім, хто цього потребує. Послуга буде платною, ціну поки не встановили, але обіцяють, що вона буде доступною. Зупинятися на машинці та прасках автори проекту не збираються. Тепер мріють, щоб доступними для багатьох стали швейні машинки.

Стрічка новин