Нардеп Сергій Каплін обговорив із Президентом проблеми полтавських підприємців

Представник профспілок у Парламенті Сергій Каплін обговорив із Президентом питання захисту працівників від зловживань після підвищення мінімалки та підтримки малого бізнесу. Зустріч тривала понад 2 години. На ній, зокрема, йшлося про проект рішення депутата Полтавської міськради Олександра Шамоти щодо зменшення податкового навантаження на підприємців другої групи. Подробиці – далі у випуску.

Профспілковий омбудсмен і полтавський нардеп Сергій Каплін зустрівся із Президентом Петром Порошенком. Головна тема розмови – захист прав людей праці та підтримка профспілок. Парламентар наполіг: нині, окрім працівників, треба подбати і про тих, хто дає їм роботу. Нові соціальні стандарти не можуть розділяти країну. Лідер соціал-демократів наголосив на необхідності рішучих дій щодо захисту малого та середнього бізнесу в частині зниження податку для ФОПів ІІ групи.

/Сергій Каплін, народний депутат України, лідер Соціал-демократичної партії (СДП)
Після підняття мінімалки зробили велику послугу людям. Це наше досягнення, це була наша вимога, вимога профспілок. Але я б дуже хотів, щоб після цього підняття не забули про малий бізнес. Сьогодні не можна допускати, щоб хоч що-небудь розділяло нашу державу. Ми повинні думати як про одну сторону, сторону людей праці, робітників, селян, так і про іншу – тих, хто їм дає роботу/

Президент схвалив кроки, які робить команда СДП на місцях. Відповідний проект рішення вже виніс на розгляд своїх колег депутат Полтавської міської ради Олександр Шамота. Такий крок, упевнені соціал-демократи, дозволить ФОПам залишитись на плаву і зберегти робочі місця.

/Олександр Шамота, голова фракції Соціал-демократичної партії (СДП) у Полтавській міській раді
Це дає зниження соціального навантаження на ті 5 тисяч приватних підприємців, які проводять свою діяльність на другій групі. В абсолютних цифрах це означає, що замість 640 грн підприємець буде сплачувати 320 грн єдиного податку. До речі, бюджет від цього навіть виграє, тому що в минулому році ставку ЄСВ складала 270 гривень/

Долю ФОПівців тепер мають вирішити депутати вже на сесії, 31 січня. Олександр Шамота закликав підприємців прийти під стіни міськради і підтримати це рішення.

/Олександр Шамота, голова фракції Соціал-демократичної партії (СДП) у Полтавській міській раді
У нас немає жодних законодавчих перепон дял прийняття подібного рішення. Я закликаю депутатів, перш за все, від «Блоку Петра Порошенка», від «Батьківщини» в Полтавській міській раді підтримати цей проект рішення, підтримати ці зміни і підтримати тих підприємців, які за вас в тому числі голосували/

Щоб закріпити удвічі знижену ставку для другої групи платників єдиного податку на всеукраїнському рівні, Сергій Каплін подав до Парламенту законопроект про зміни до Податкового кодексу.

Стрічка новин