У Полтаві презентували газету про життя переселенців із зони АТО та Криму «Ми є в Україні»

У Полтаві презентували газету про життя переселенців із зони АТО та Криму «Ми є в Україні». Газета створена за підсумками українсько-німецького проекту «Чужа батьківщина: біженець в рідній країні». Історії людей, опубліковані у газеті, написані не професійними журналістами, а звичайними людьми, яким небайдужа ця тема.

Проект «Чужа батьківщина: біженець в рідній країні» організовують в Україні уже другий рік поспіль. Організаторами цього проекту виступила Міжнародна мережа журналістів і медіа-ініціатив з ЄС і Східної Європи n-ost у співпраці з Інститутом міжнародних відносин у галузі культури (ifa). Проект тривав впродовж 2016 року. Тренінги проходили у Харкові, Одесі, Чернівцях, Львові та Києві.

/Романія Горбач, журналіст, медіа-тренер
Суть цього проекту взагалі філософська, як на мене, і дуже людська водночас. Люди, які втратили свою домівку, мають можливість впродовж чотирьох місяців, коли триває проект, навчатись основам журналістики, розповідати свої історії, дізнаватись історії інших, знаходити свої теми, героїв, все це акумулювати разом з професійними журналістами, опрацьовувати, і як результат – створювати професійну газету/

Учасниками проекту стали люди віком від 18 до 30 років, яким не байдужа ця тема, або ті, хто став переселенцем за життєвих обставин. За словами Романії Горбач, заявок від бажаючих взяти участь у проекті було чимало, тож учасників відбирали за рівнем мотивації, тобто тих, хто дійсно переймається долею вимушених переселенців і тим, як висвітлюється ця тема у ЗМІ. Одна із учасниць проекту Юлія Крамарєва розповідає: під встановлену вікову категорію не підпадала, тому питання участі у проекті вирішувала з організаторами.

/Юлія Крамарєва, завідуюча відділом соціокультурної діяльності Полтавської обл.бібліотеки
Мета була не скільки навчити, мабуть, людей, скільки з різних куточків країни взяти активістів, познайомити їх між собою, показати їм якесь таке середовище, як, наприклад, ми були в Харкові в культурному середовищі, в Києві в культурному середовищі, і так само в культурному середовищі Львова/

Впродовж 4 місяців тривали тренінги, де учасників навчали елементарним основам журналістики, розповідали, як працювати зі стереотипами, як їх долати, розглядали тему конфлікту в Україні. У результаті сформували газету, до якої увійшли історії українських вимушених переселенців, авторами яких виступили люди, які взяли участь у проекті.

Стрічка новин