Проблема сучасності – торгівля людьми

Проблема сучасності – торгівля людьми. В Полтаві з цим явищем ведуть безупинну боротьбу. Благодійна організація «Світло надії», Департамент освіти та Міжнародна Організація з Міграції об'єднали сили, щоб захистити молодь. Тренінги для вихователів та психологів, після – профілактичні заходи для дітей, в результаті – підвищення рівня обізнаності всіх сторін в цьому питанні. Про підсумки роботи з вересня по січень – далі в сюжеті.

Людина – не товар! 12 навчальних закладів області, три місяці та майже 2 тисячі поінформованих молодих осіб. Такий вигляд мають підсумкові цифри ініціативи «Підвищення обізнаності вразливих дітей щодо торгівлі людьми».

/Ольга Гришко, програмний спеціаліст БО «Світло надії»
Нами було заплановано охопити 1500 учнів, а фактично ми охопили 1815, що на 300 осіб більше, ніж планували. Крім того, нас приємно здивувало те, що був достатньо високий рівень вхідних знань. Але загальний приріст дорівнює 16,6%/

Увагу зосередили на вразливій групі дітей. Це, насамперед, молодь з професійно-технічних навчальних закладів, що в кроці від дорослого життя та працевлаштування як в Україні, так і за кордоном. Вікова категорія таких – 15-18 років.

/Олена Харченко, директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА
Дійсно, в ПТНЗ навчаються діти, які мають батьків, і діти-сироти, і діти, позбавлені батьківського піклування. Їм дійсно потрібна ця допомога. І з боку педагогів та громадських організацій/

На меті – запобігання потрапляння молоді до ситуації торгівлі людьми. Реалізовували ініціативу в два етапи. Перший: тренінг вихователів та психологів навчальних закладів. Другий: інформаційна кампанія для молоді від вже навчених педагогів. Пані Людмила – серед тих, хто пройшов тренінг. Каже, після – працювала з дітьми, які живуть в гуртожитках.

/Людмила Шелест, брала участь в тренінгах для педагогів
Тренінговими заняттями охопили майже 150 дітей, що проживають в гуртожитку. Ми хочемо, щоб діти могли безпечно мігрувати із нашої країни, працевлаштуватися за кордоном і просто не потерпати від проявів торгівлі людьми на території України/

Інтерактивність – понад усе. Фільми, ігри, квести, вікторини та інші просвітницькі заходи – такі методи використовували, щоб якомога повніше розповісти про проблему торгівлі людьми, про безпечну міграцію та працевлаштування.

Стрічка новин