Стежками Сковороди пропонує пройтися харківський документаліст Владислав Проненко

Стежками Сковороди пропонує пройтися харківський документаліст Владислав Проненко. У Полтаві він презентував свій фільм про відомого філософа. У документальній стрічці автор мандрує місцями, де колись бував Сковорода. Ця історична подорож привела Владислава Проненка аж до прифронтового Бахмута.

Владислав Проненко – корінний харків'янин. Два з половиною роки тому він захопився документалістикою. А цього дня у Полтаві презентує свою чергову стрічку – фільм «Сковородинівська географія».

/Владислав Проненко, автор фільму «Сковородинівська географія»
Розповідати про постулати філософії Григорія Сковороди з екрану – заснуть. Перелічувати, коли народився, коли оженився, коли вчився – теж не цікаво. І тому ми вирішили проїхатися по місцях, де бував Сковорода, де екскурсантів не водять, і де не бувають сковородинознавці/

Відтак, озброївшись мікрофоном та камерою, Владислав Проненко з операторами проїхав тисячі кілометрів. Почали з Чорнух – малої батьківщини Сковороди – і доїхали аж до Бахмуту. Відзнятий матеріал вмістили у три серії. Фільм про видатного українського філософа – не єдина творча робота пана Проненка. Торік Полтава вже побачила його 6-серійний «Східний фронт». Ще, каже, має стрічку про Шептицького та братів Шеметів. Щодо увічнення пам'яті Сковороди, зізнається автор фільму, були й інші задуми.

/Владислав Проненко, автор фільму «Сковородинівська географія»
Була ідея – знаєте, в Києві вийшла Шевченківська енциклопедія, у Львові – Франківська енциклопедія. Була така ідея – зробити в Харкові Сковородинівську енциклопедію, але знов таки, далі добрих намірів не пішло. Тому що це нікому не потрібно/

Президент Полтавського медіаклубу Людмила Кучеренко погоджується із колегою: в Україні постать Григорія Сковороди недостатньо пошанована.

/Людмила Кучеренко, президент Полтавського медіаклубу
Чи можемо ми уявити, щоб німці не шанували матеріальну пам'ять таких своїх видатних філософів, як Гегель, Кант. Мабуть, ні. А наш видатний філософ Григорій Сковорода – людина планетарного масштабу – знищено практично все. Скільки років пройшло, це зрозуміло. Але те, що вціліло, ми не можемо привести до нормального вигляду/

Мова, зокрема, йде про садибу поміщиків Щербініних, у яких свого часу 5 років мешкав Сковорода, а зараз цей будинок руйнується. Аби держава знайшла кошти на його реставрацію, небайдужі полтавці написали відповідного листа на ім'я Прем'єр-міністра України та Міністра культури.

Стрічка новин