На Полтавщині зафіксована перша жертва від грипу «Гонконг»

На Полтавщині зафіксована перша жертва від грипу «Гонконг». Трагедія сталася в обласному центрі. Чоловік пізно звернувся до лікарів за допомогою, в результаті виникли ускладнення. Яка загалом ситуація з епідемією грипу, з'ясовували мої колеги.

У Полтаві зафіксована перша в області смерть від грипу «Гонконг». Ускладнення викликало пневмонію, яку чоловік намагався лікувати самостійно вдома. За три дні 50-річний хворий помер. Про це повідомили в Департаменті охорони здоров'я облдержадміністрації. Загалом в Україні вже близько 10 людей в Україні померли від цього вірусу. Основні ускладнення, які можуть виникнути, – ураження дихальних шляхів, розповідають лікарі-інфекціоністи.

/Наталія Прийменко, асистент кафедри інфекційних захворювань УМСА
Ураження верхніх і нижніх дихальних шляхів, це в першу чергу пневмонії, як вірусні, так і бактеріальні, бронхіти, ураження верхніх дихальних шляхів, такі як синусити, отити/

З початку епідсезону на грип та ГРВІ на Полтавщині вже захворіли 120 тисяч людей. Про завершення епідемії ще говорити зарано, констатують лікарі. Медзаклади заповнені пацієнтами. В міській дитячій лікарні не пустує жодна палата відділення раннього дитинства, говорить завідуюча Олена Ананевич.

/Олена Ананевич, завідуюча відділенням раннього дитинства
Це діти переважно з гострою респіраторною патологією. Зараз ми переживаємо не найкращі часи, тому що поширюється епідемія грипу та ГРВІ, тому наше відділення працює на повну потужність/

На початку лютого фахівці прогнозують ще один пік захворюваності на грип. Медики радять одразу звертатися за кваліфікованою допомогою, а не займатися самолікуванням.

Юлія Іващенко

Стрічка новин