Страус, якого два роки тому до Полтави вивезли із зони АТО, удруге стане батьком

Страус, якого два роки тому до Полтави вивезли із зони АТО, удруге стане батьком. Перше яйце з'явилося від самки Гуліпід під Новий рік, наступне – у перший день 2017. Як себе почуває Кабул та його полтавська родина – цікавилася Олена Ляшенко.

Страус Кабул живе у Полтавському еко-центрі зі страусинею на ім'я Гуля. Два роки тому його вивезли із зони АТО волонтери – такою була воля загиблого розвідника Валерія Боняківського. Боєць підібрав птаха десь на руїнах і не дав померти від голоду. У зоні АТО страуса звали Федею, у Полтаві більше прижилося ім’я – позивний Боняківського – Кабул. Торік Федя-Кабул вперше став батьком. Троє його страусят – по сусідству, за непрозорою огорожею. Природа так влаштувала, що ці птахи – напрочуд дбайливі татусі. Самі висиджують пташенят, самі доглядають. Кабул жив разом з пташенятами до серпня, а потім спеціалісти із Асканії Нової порадили нашому еко-центру розсадити їх по різних вольєрах. Мовляв, час створювати нову пару. У центрі кажуть: плакали всі.

/Марія Валюх, начальниця відділу сільського господарства Полтавського еко-центру
Діти постійно плакали, звук нагадував, ніби індичата, пищали з ранку до ночі. А він у відповідь їм хрокав – це звичайна його мова/

За кілька тижнів потому Кабул подружився з новою страусинею. Красивий темно-зелений результат вагою близько 600 грам працівниця еко-центру обережно тримає в руках.

/Марія Валюх, начальниця відділу сільського господарства Полтавського еко-центру
Коли самка не дозволяє наближатися самцю, то яйця не буде. Ми бачимо, що в них все добре. Це вже друге яйце знесла нова самка. Будемо сподіватися, що яйцекладка продовжиться, все буде добре, і в нас весною з'являться ще нові пташенята/

Поки що яйця із гнізда забирають – щоб не припинилася яйцекладка. Коли страусиня Гуля їх нанесе близько 10 – Кабул почне висиджувати малят.

Стрічка новин