Колядки як втілення добра

Колядки як втілення добра! За кілька днів до Різдва церковний хор демонструє традиційні українські звичаї. Співають, розповідають вірші, звертаються до народних та церковних традицій. Як правильно святкувати велике християнське свято – далі в сюжеті.

Кілька днів до Різдва, а святкові колядування вже стартували! Це Аня і Руслана. Вони співають в дитячому церковному хорі, який було засновано під Новий рік. Щоб отримати різдвяні подарунки, дівчата підготували колядки. Кажуть, репетирували 3 тижні.

/Аня та Руслана
Коли колядки співають... там є слова, з ними людям стає тепліше, вони несуть людям добро і щастя/

Керує хором матінка Олександра. Окрім того, під її управлінням – ще й дорослі. Каже, в репертуарі здебільшого духовні твори.

/Олександра Горай, керує хором
Ми хочемо показати людям традиції, які були багато років тому. Як ходили колядувати по хатам, як дарували радість, дарували щастя. Колись вважали: якщо не прийдуть колядники – не буде щастя в хаті/

Виступаючі чекають на Владику: діти повторюють слова, дорослі розспівуються, а хтось напрасовує хустки.

/Людмила Половина, учасниця церковного хору
Хустина – це жіночий оберіг. По-перше, вона її берегла від холоду. По-друге, український народ завжди жив бідно, а ці хустки, прикрашені квітами, дарували людям радісний настрій/

В Україні, окрім колядування, готують 12 пісних страв, серед яких – кутя, ставлять дідух та йдуть на святкове богослужіння до церкви.

/Афанасій, Архієпископ Харківський і Полтавський УАПЦ
Бажано спочатку всім православним християнам прийти до Храму Божого, принести своє покаяння у неправильному своєму житті; принести немовляті свою любов, свою шану/

В різних країнах існують свої звичаї святкування Різдва. Відрізняються і традиції, і дата, коли відзначають християнське свято. Наприклад, у Великобританії готують святковий пудинг із 13 складових. В Іспанії грають в лотерею та правлять Богослужіння. А в Німеччині готують імбирні тістечка і роблять вінки.

Стрічка новин