Добігли кінця тренінги з протидії торгівлі людьми

Виявити, ідентифікувати та надати допомогу постраждалим від торгівлі людьми – три завдання ряду тренінгів у Полтаві. 25 районів вивчають механізм взаємодії між посадовими особами та постраждалими. Серед учасників – представники соціальних центрів, поліції та міграційної служби. Про компоненти дводенного тренінгу та статистику в Україні щодо торгівлі людьми – далі в сюжеті.

Не вберегли, хоч допоможіть! Кваліфікована допомога постраждалим від торгівлі людьми – найменший внесок в їхні життя. 25 районів Полтавської області вчаться механізму взаємодії з такими людьми. Серед учасників: представники соціальних служб, національної поліції, міграційної служби й лікарень.

/Анна Кареліна, представниця Міжнародної організації з міграції в Україні
З 1991 року більше 160 тисяч осіб стали постраждалими від торгівлі людьми. Наша статистика свідчить, що завдяки таким тренінгам, такій діяльності переадресація і допомога постраждалим збільшується в рази/

Пані Антоніна – серед запрошених. Представляє правозахисну групу «Порада». Каже, хоч дводенний тренінг тільки стартував, враження вже є.

/Антоніна Стучілова, учасниця тренінгу
На цьому заході людьми не торгують. Але дуже показово відображена інформація щодо механізму попередження торгівлі людьми. Державні установи не допрацьовують у тому, щоб впливати на свідомість українців з цього питання/

Тренінг, що покликаний підвищити професіоналізм фахівців у сфері протидії тогівлі людьми, – на завершальному етапі. Однак, підготовчі роботи шли з жовтня: їздили районами, збирали «круглі столи», відбирали учасників, планували програму роботи. Як зазначають організатори, у цьому навчанні є 4 основих компоненти.

/Ольга Гришко, програмний спеціаліст БО «Світло надії»
Це налагодження взаємодії. Це і створення робочої групи, і «круглі столи», і план заходів по районам, який вже є. Другий компонент – інформаційний. Це зовнішня реклами, сітілайти, білборди. Третій – це виявлення осіб, постраждалих від торгівлі людьми. А четвертий – це координація наших зусиль/

Тренінг «Мультидисциплінарний підхід до виявлення, ідентифікації та надання допомоги» реалізує БО «Світло надії». Партнери – Міжнародна організація з міграції в Україні.
Інтерактивне навчання складається як з теоретичної, так і з практичної частин. Учасники працюють з кейсами постраждалих, аналізують і визначають випадки торгівлі людьми. Бо виявлення постраждалих – одна з ключових проблем.

Стрічка новин