13 грудня – день пам'яті апостола Андрія Первозванного

13 грудня відзначають день пам'яті апостола Андрія Первозванного. За народним календарем, сьогодні вгадують погоду та майбутнє, а неодружена молодь ворожить на другу половинку в той час, як Церква це робити категорично забороняє, і підказує свої способи здобути сімейне щастя.

У храмі Андрія Первозванного в Полтаві саме завершилася служба. На свято тут із візитом Владика – оглядає будівельний майданчик. Новий храм зводиться поволі і на людські пожертви, тому говорити точну дату його відкриття важко.

/протоієрей Михаїл, прес-секретар Полтавської єпархії УПЦ
До руйнівних Радянських часів на цьому місці знаходився Свято-Троїцький храм. І кілька років тому у громади виникло бажання на цьому місці все-таки повернути церкву, щоб там звершувалася молитва за народ народом Божим/

2010 року 10 жовтня Блаженнійший митрополит Володимир освятив місце під новий храм, а через рік тут з'явилася тимчасова церква. Апостола Андрія православні вшановують 13 грудня. За переказами, саме він приніс Христову віру на київські землі та пророкував їм славу. Згодом Київ справді назвали другим Єрусалимом. А в простонародді на Андрія ворожать – вгадуть погоду чи судженого.
Отець Андрій із храму на честь Первозваного апостола це робити категорично не радить.

/Андрій Твердохліб, клірик храму Андрія Первозванного
Коли людина ворожить, чи звертається, щоб їй поворожили, вона може дізнатися не волю Божу, а волю диявола. І помилитися потім із вибором тієї людини, на яку по ворожінню їй укаже жереб чи людина/

Замість ворожити на судженого священик радить молитися святим сімейним парам, які зарекомендували себе помічниками в родинних справах.

/Андрій Твердохліб, клірик Свято-Андріївського храму
Петро і Февронія, Іоаким і Анна, батьки Пресвятої Богородиці, Захарій і Єлизавета – це батьки Іоана Хрестителя, Адріан і Наталія/

У Андріївському храмі щонеділі звершують молебень за сім'ї біля ікони Наталії, тут є часточка мощей святої, привезена з Італії.

Стрічка новин