Сьогодні – річниця референдуму щодо проголошення незалежності України

Сьогодні – річниця референдуму щодо проголошення незалежності України. Її підтвердили більше 90% українців 1 грудня 1991 року. Полтавські архівісти цей день відзначають черговою виставкою. Її мета – показати епоху, яку в школах та вузах вивчають в курсі «новітньої історії України».

Державний архів Полтавської області відзначає 1 грудня черговою експозицією. Цього дня у 1991 році провели Всеукраїнський референдум щодо проголошення незалежності України.

/Тарас Пустовіт, заступник директора Державного архіву в Полтавській області
Всеукраїнський референдум 1991 року, він мав не менше значення, ніж Постанова Верховної Ради про Акт незалежності України. Чому? Тому що народ сказав своє слово/

На відкриття виставки запросили учнів та студентів. Народжені в незалежній країні, про Радянський Союз вони знають з уроків.

/Радянський Союз – це об'єднання Російської імперії, України, Білорусії.../

До виставки увійшли документи полтавського та державних архівів. Усього – 42 експонати за період 1987-2016 років. Народне волевиявлення не слід розглядати тільки як подію 1 грудня, кажуть творці виставки. Йому передував Союзний референдум, Верховною радою була прийнята декларація про державний суверенітет України.

/Тарас Пустовіт, заступник директора Державного архіву в Полтавській області
Це був надзвичайно цікавий період в історії України, нашої новітньої історії. Чому? Тому що в людях все-одно було дуже багато радянського/

16 липня 1991 в Полтаві відзначали першу річницю проголошення декларації про державний суверенітет. Після урочистих зборів їх учасники йшли на покладання квітів до пам'ятника Леніну.
Нинішня ж виставка побудована за хронологічним принципом і складається з 2 розділів: у першому – суспільно-політичне та національне відродження України, другий присвячений організації та проведенню референдуму.

Стрічка новин