Літературно-меморіальний музей Івана Котляревського відвідали студенти-юристи

Літературно-меморіальний музей Івана Котляревського відвідали студенти-юристи. Для них влаштували захід до Дня української мови та писемності. Серед іншого показали й найцінніший експонат музею.

Це – найцінніший експонат у літературно-меморіальному музеї зачинателя української літератури Івана Котляревського – перше видання його «Енеїди» 1798 року.

/В КАДРІ: «Коли Котляревський довідався про це видання, він дуже розгнівався, бо сприйняв це видання, як посягання на його авторські права»/

Рукописний список із твором потрапив до рук конотопського поміщика Максима Парпури, і той злякався, що «Енеїда» може загубитися. Тож, сам маючи друкарню, видав у Петербурзі без відома автора тисячу екземплярів книги. Дату називають для культури і національного самоусвідомлення знаковою, бо відтоді почалася нова українська література. Про це не втомлюються говорити під час екскурсій співробітники музею.

/Валентина Скриль, старший науковий співробітник Полтавського літературно-меморіального музею І.П.Котляревського
Особливо в останні роки ми розуміємо, що мова – це той фундамент, на якому зростає нація, зростає народ, і завдяки чому народ стає мудрим, сильним/

Нині до закладу запросили студентів – майбутніх юристів. Вони підготували святковий вечір до Дня української мови та писемності. Учні розповідали про витоки української мови, показували кращі зразки української класичної поезії.

Стрічка новин