В селі Мильці для особливих дітей безкоштовно організували оздоровлення іпотерапією

В селі Мильці для особливих дітей безкоштовно організували оздоровлення іпотерапією, тобто, реабілітацію за допомогою спілкування з кіньми. Вже близько 20 дітей з різними вадами спробували цю методику. Хто фінансово допомагає батькам – у наступному матеріалі.

Трирічна Катя разом з татом та сертифікованим викладачем з іпотерапії їзить верхи. Дівчинка має певні психологічні проблеми, відтак спілкування з кіньми, запевняють фахівці, їй піде на користь.

/- Катюшка, скажи, тобі сподобалося з Буяном? Кататися подобається на Буяні?
- Да/

Буян – кінь, який лікує дітей. Йому за паспортом 36 років, але ніхто не знає, який його вік насправді. Всі діти займаються іпотерапією безкоштовно. Це стало можливим завдяки проекту народного депутата Юрія Бублика. Ще з літа до села Мильці оздоровлюватися їздять особливі діти.

/Євген Янкевич, помічник народного депутата Ю.Бублика
Вони допомагають родинам, де є діти з особливими потребами, пізнати дуже цікаві і ефективні форми лікування без фінансових затрат з боку батьків. А другий момент – це те, що це допомога малому бізнесу, про який багато всі говорять і мало хто допомагає/

Доки тато разом з Катею займаються іпотерапією, мама весь процес фільмує на камеру. Не хоче пропустити жодного моменту. Після таких занять, розповідає мама Оксана, дівчинка починає більше спілкуватися.

/Оксана, мама
- А ще у бабусі Маші є їжак.
- Спілкування з такими, як коні, дуже для дітей відчувається. Знаєте, вони зближаються, і вони стають позитивні/

Євгенія та Міша теж за допомогою Юрія Бублика безкоштовно займаються іпотерапією. Хлопчик самостійно не може рухатися.

/Євгенія, мама
Дуже важлива для наших дітей не тільки фізична реабілітація, але й спілкування з навколишнім світом, знайомство з тваринами. Заняття іпотерапією дуже гарно впливають на таких дітей, як наші/

Найважливіший компонент іпотерапії, говорить власниця коня Буяна, – спілкування.

/Тетяна Степанова, займається іпотерапією
Кінь, коли спілкується з людьми, неважливо, здоровий, хворий, дітки, яким потрібна допомога, яким не вистачає спілкування, які закриті в собі і не знають, як з цього замкнутого простору вийти, коні якимсь чином, можливо, на емоційному рівні, вони вміють якось достукатися/

Одна група дітей вже закінчила багатоденний курс іпотерапії, ще 10 – активно займаються. Загалом за сприяння народного депутата батьки особливих дітей мають можливість безкоштовно їх оздоровити. Заявки на реабілітацію приймають в громадській приймальні Юрія Бублика.

Стрічка новин