5 днів із прорваною трубою – будинок на Шведській ледь не затопило

Потоп на Шведській – у будинку номер 22 під підлогою на першому поверсі прорвало трубу. Замість того, аби усунути неполадки, комунальники... зробили дірку в стіні. Люди нарікали на ЖЕДівців за бездіяльність, а ті, у свою чергу, звинуватили народ, що не забезпечив доступу до вирішення проблеми. Чи порозумілися обидві сторони, знає Олена Ляшенко.

На Шведську, 22 нас запросили тутешні жителі. Проблему видно здалеку – просто зі стіни тут б'є джерело. Уже 5 день, як прорвало труби з водою.

/Лариса Буцька, живе на вул.Шведській, 22
У нас під кожною квартирою на 1 поверсі – підпілля, де постійно рвуться труби/

Будинку номер 22 на вулиці Шведській – 50 років, його звели без підвалу. Труби проходять просто під квартирами. Що дім аварійний, кажуть мешканці, їм оголосили іще 30 років тому, у 2013 люди колективно зверталися до міського управління житлово-комунального господарства. Просили допомогти з ремонтами, у відповідь отримали папера – при формуванні бюджету – 2014 їх будинок включать до списку таких, що потребують капітального ремонту. Досі повністю не замінили навіть проблемні труби.

/Ігор Цикаришвілі, живе на вул. Шведській, 22
Реакції ніякої не було, на запитання «Чому нічого не робиться?» відповіли: «Сварщика немає, так як він у республіці Домінікані відпочиває»/

Останній прорив стався минулої п'ятниці, мешканці кажуть: комунальники замість поремонтувати труби просверлили стіну.

/Завдяки оцим щілинам вона хоч витікає, так би в мене вже плавали доріжки/

Пан Валерій показує, що робиться під його підлогою – рівень води вже сягнув більше півметра. Через постійні аварії на трубах погнили стіни. Грибок, що не виводиться, – по всьому під'їзду. Біля дверей – записка від ЖЕДівців. Щоб почути позицію комунальників, телефонуємо за вказаним номером. Вони кажуть: доступ до проблемної труби – тільки через квартири на першому поверсі. А люди не відчиняють.

/- Яка квартира забезпечить доступ?
- Всі!
- Всі, говорять!
- Коли ви будете, люди запитують?
- Зараз будемо, приїдемо, тільки нам доступ, будь-ласка/

Уже телефоном ми дізналися: працівники ЖЕДу приїхали, як обіцяли. Мешканка однієї з квартир таки не дала дозволу на роботи через пізній час. Труби полагодили уже наступного дня. Наразі і комунальники, і мешканці Шведської, 22 стверджують, що проблему вирішено.

Стрічка новин