Від Кобеляк до Кременчука автомобілісти їздитимуть по бетонній основі

На кременчуцькій трасі відремонтують стратегічну для Міноборони дорожну розв'язку. Такі плани на наступний рік озвучили в облавтодорі. Нині автошлях Полтава-Кременчук капітально лагодять. Фахівці говорять – за новими технологіями, що використовують тільки у трьох областях. Таким чином, через Полтавську область автомобілісти їздитимуть по бетонній основі.

У липні розпочався ремонт міжнародного автошляху Полтава-Кременчук М-22.
Після перших прокладених шарів комунальники побачили – ремонтувати треба інакше.

/Володимир Трояновський, начальник Служби автомобільних доріг у Полт.обл.
Коефіцієнт пружності основи показав себе фактично нульовим. Нам довелося заново переглянути увесь конструктив цієї дороги і застосувати таку технологію, як холодний ресайдинг. Тобто, зверху на ту основу, що була, ми відсипали цементом і заливали емульсію. Ця машина – ресаклер – перебила емульсію, основу та цемент, і підготувала ту основу, на якій ми сьогодні стоїмо/

Далі на нього кладуть верхній захисний шар асфальтобетону, потім слідуватиме асфальт із захистом від води. Технологіям, що дешевші за капремонт, і використовують в Європі давно, а в Україні тільки на дорогах Одещини, Хмельниччини та Полтавщини, дають гарантію 10 років. Про це розповідають керівники області та регіонального автодору, інспектуючи хід виконання робіт на шляху – від Кобеляк до Кременчука.
Цьогоріч роблять половину траси Полтава – Кременчук та готують проекти на іншу частину. Проблемою, кажуть дорожники, стали розміщені на ній мости.

/Валерій Головко, голова Полтавської ОДА
Абсолютно розібрані мости, і там ведеться капітальний ремонт. Я думаю, що за два тижні там буде зроблено устаткування, і почнеться прокладання остаточного асфальтового шару/

В облавтодорі хизують приємною новиною: кошти з інвестиційного проекту, виділені Україні, потраплять і на Полтавщину. Зокрема, ось це перехрестя автошляху Полтава-Олександрія та Дніпро-Царичанка-Кобеляки-Решетилівка у 2017-му мають перевтілити на транспортну розв'язку.

/Володимир Трояновський, начальник Служби автомобільних доріг у Полт.обл.
Нашій області було виділено 300 мільйонів. І вже підписано їх саме на цю розв'язку. Вона стоїть у Міноборони як стретегічна. Мабуть, у зв'язку з АТО. Минулоріч інтенсивність руху була до 100 машин, зараз – до 500. Її фактично роздавили, і треба її робити не другою, а першою фактично категорією. На дві полоси/

Востаннє ці дороги ремонтували 25 років тому, кажуть в обласній адміністрації, але не капітально, а ямково. Нині хочуть максимально відмовитись від такого виду лагодження. З держбюджету Полтавська область отримала цьогоріч майже 600 мільйонів гривень. 300, за словами губернатора, витратили на ремонт даного автошляху.
Планові дати завершення робіт на цій ділянці – 15-20 листопада.

Стрічка новин