Понад 40% житлових будинків Полтави обладнані загальнобудинковими приладами обліку теплової енергії

На сьогоднішній день понад 40% житлових будинків Полтави обладнані загальнобудинковими приладами обліку теплової енергії. Під час міжопалювального періоду встановленню цих лічильників підприємство «Полтаватеплоенерго» приділило велику увагу. Чи буде продовжуватися монтаж приладів після початку опалювального сезону, та які плани підприємства-теплопостачальника щодо обладнання вузлами обліку теплової енергії решти житлових багатоповерхівок міста – дізнавалися наші журналісти.

У підвалі цього житлового будинку по вулиці Небесної Сотні, 100 влітку цього року з'явився загальнобудинковий тепловий лічильник. Його встановлення стало можливим завдяки реалізації інвестиційної програми обласним комунальним підприємством «Полтаватеплоенерго». За мету цього року представники останнього ставили забезпечення приладами обліку теплової енергії 323 житлових будинків міста. Наразі у понад 300-ста з них лічильники вже встановлені, і з початком цьогорічного опалювального сезону вже ведуть облік теплової енергії, спожитої їх мешканцями. Проте, говорять на підприємстві, допоки погодні умови дозволятимуть проведення робіт зі встановлення приладів обліку теплової енергії, вони не припинятимуться. Всього ж в опалювальному періоді 2016-2017 рр. мешканці понад 40% від усіх житлових будинків міста Полтави за послугу з централізованого опалення розраховуватимуться виключно за спожиті ними обсяги теплової енергії. Проте попереду, говорить головний інженер підприємства Володимир Пасічко, ще велика робота.

/Володимир Пасічко, головний інженер ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»
Зараз на розгляді у Верховної Ради знаходиться закон «Про комерційний облік комунальних послуг». І якщо цей закон буде прийнято, на мою думку, це правильне рішення, то споживання комунальних послуг без теплових лічильників буде заборонено на законодавчому рівні. Тому лічильники необхідно встановлювати всім/

Мешканці будинків, де вже встановили такі лічильники, кажуть на підприємстві, матимуть змогу реально заощадити. Звичайно, якщо раціонально розпоряджатимуться тепловою енергією.

/Володимир Пасічко, головний інженер ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»
Є багато прикладів, коли мешканці житлових будинків стали на 10-20% сплачувати менше після встановлення теплового лічильника. Що для цього необхідно? Перше – необхідно дбайливо ставитися до споживання теплової енергії, розпочинати необхідно з власної оселі, по можливості провести її максимальне утеплення/

Мова йде про заміну старих вікон на енергозберігаючі, утеплення дверей, стін будинку тощо. Плюс до цього – утеплення місць загального користування у будинках та ізоляція трубопроводів у підвальних та горищних приміщеннях. Зі свого боку на підприємстві запевняють: якщо фінансовий стан та погодні умови дозволятимуть, протягом опалювального періоду будуть проводити встановлення теплових лічильників і понад заплановану на цей рік кількість. До осені ж 2017 року мають у планах забезпечити усі 1 250 житлових будинків Полтави вузлами обліку теплової енергії.

Стрічка новин