Е-декларування – система, що скасовує прояви корупції

Е-декларування – система, що скасовує прояви корупції. Полтавські чиновники поступово перелаштовуються на новітній метод звітування про своє майно. Перейти від паперових звітів до електронних виявилось нелегко.Тож працівники Національної агенції запобігання корупції влаштовують роз'яснювальні тренінги щодо роботи з новим механізмом. Про навчальний візит до Полтави – далі в сюжеті.

Революційний крок – електронна система декларування чиновників тепер і в Україні. Інновація стартувала ще 15 серпня, але в тестовому режимі. А вже з 1 вересня електронний портал почав діяти на повну. Тепер до 30 жовтня включно посадові особи повинні подати декларацію про доходи та майно своєї сім'ї через Інтернет. Полтавські чиновники – не виключення.

/Микола Білокінь, керівник апарату Полтавської ОДА
Всім держслужбовцям, що займають посади категорій А і В, потрібно заповнити е-декларації. Сьогодні ми вже вдруге проводимо тренінг за участю представників Національного бюро запобігання корупції/

Перехід на електронну систему супроводжується певними труднощами. Не всім вдається освоїти новітні методи. Заповнення декларацій на папері, від руки, кажуть, – простіше.

/Олег Пругло, заступник голови Полтавської ОДА
Ми вже пробували заповнити ці анкети. Не все йде: десь ключі не працюють, десь з програмою проблеми/

Дехто бачить певні переваги в електронній системі. Однак, потрібен час, щоб звикнути і розібратися.

/Михайло Малько, представник управління культури ОДА
Вчора особисто сидів і працював з декларацією, у мені були одні запитання. Але потім, коли я почав заповнювати, деякі питання просто зникли/

Мета впровадження е-системи – запобігання корупції. Одна з переваг – вся інформація про доходи чиновників буде в загальному доступі в мережі.

/Іван Кучер, представник Національного агентства запобігання корупції
Перевірку декларацій тепер здійснює Національне агентство запобігання корупції, а не як раніше – органи державної фіксальної служби. По суті, не змінилося коло об'єктів декларування. Не змінилось визначення членів сім'ї, не змінилися критерії/

Зазначимо, відмова від подання декларації, або приховування майна на суму понад 360 тисяч гривень тепер є злочином за 362-ою статтею Кримінального кодексу України.

Стрічка новин