Донька письменника, який написав «Холодний Яр», приїхала до Полтави із своєю книгою

Донька письменника, який написав «Холодний Яр», приїхала до Полтави із своєю книгою. Майже правда і трохи фантастики – у романі «Козак із зірок» Леся Горліс-Горська розповідає про себе та батька.

Її батько – старшина армії УНР, громадський діяч та автор роману «Холодний яр». Леся Горліс-Горська – американка, народилася за два дні до смерті Юрія Горліс-Горського. Вона каже, що в Україні має місію – розповісти людям правду батька та найвідоміший його твір.

/Леся Горліс-Горська, донька Юрія Горліс-Горського
Видали книжку із такими змінами, що книжка зовсім не була його. Але його ім'я було на книжці. І це зовсім незаконно, і дуже багато книжок вони видали/

Юрій Горліс-Горський у романі розповідає про республіку, що утворилася на Черкащині після захоплення більшовиками України. Під синьо-жовтим прапором вона вела збройну боротьбу до 20-х років. Пані Леся твердить: «Холодний Яр», який розійшовся Україною, суттєво відрізняється від того, що писав її батько. Вона працювала з архівами і каже: відтворила справжню версію роману, і навіть власним коштом кілька разів перевидала. У Полтаві вона – із презентацією книги «Козак із зірок» – про себе і про батька.

/Леся Горліс-Горська, донька Юрія Горліс-Горського
Я написала книжку, щоб люди знали, що це сталося, і що є фальшива книжка на Україні, і я видала автентичну книжку. Щоб як вони хочуть справді прочитати «Холодний Яр», справжню, автентичну, а не ту, фальшиву/

До Полтави американку українського походження запросила бібліотекар із книгозбірні імені Олеся Гончара. Вікторія Піскова із пані Лесею познайомилися два роки тому, вона ж порадила і автора малюнка, що на обкладинці «Козака із зірок».

/Вікторія Піскова, провідний бібліотекар бібліотеки імені Олеся Гончара
Можу похвалитися, що я читала окремі глави, коли пані Леся їх редагувала. Вона писала англійською мовою, ділилася зі мною переживаннями: чи їй подобається, чи не дуже переклад українською, запитувала, як її оздобити/

У бібліотеці для юнацтва імені Олеся Гончара відбулася перша презентація книги Горліс-Горської, проте візит пані Лесі до Полтави триває кілька днів. Вона має намір відвідати інші бібліотеки та вузи міста.

Стрічка новин