До Дня міста – правду про війну

До Дня міста – правду про війну. У Полтаві представили матеріали, що розвінчують міфи про Другу світову. Нові факти про депортацію кримських татар, втрати нашої сторони, і навіть про початок конфлікту – виставка банерів, що подорожують Україною, зараз триває в обласній бібліотеці імені Котляревського.

Матеріали підготував Український інститут національної пам'яті та Центр досліджень визвольного руху. Банери в обласній бібліотеці щойно встановили. Такі ж вже бачили майже по всій країні: Київ, Одеса, Львів, Черкаси тощо. Ініціатор їх появи у Полтаві – одна зі співробітниць обласної бібліотеки.

/Юлія Крамарєва, зав.соціокультурним відділом Полтавської обласної бібліотеки ім.І.Котляревського
Ця виставка покликана розвінчати міфи про Другу Світову війну саме в Україні. Радянські міфи, і також певні «білі» плями/

Тут факти, що десятиліттями замовчувалися владою, перекручувалися чи були засекречені. Історія депортації кримських татар, як зрадили Київ та про злочини комуністичної системи у столиці. Про зруйнування НКВДистами греблі Дніпрогесу та про мільйони українських жертв. На думку творців цієї виставки, для України війна почалася 1 вересня, коли літаки Люфтваффе бомбардували Галичину та Волинь. Один із фрагментів, що стосується трагедії у Бабиному Яру, іще в дорозі. У бібліотеці виставку прийняли охоче. Мовляв, книги від авторів, які переосмислюють історію, пересічному читачеві знайти важко, – вони доступні хіба вузькому колу.

/Тетяна Зеленська, директор Полтавської обласної бібліотеки ім.І.Котляревського
Сучасні правдиві книги, вони видаються невеликими тиражами. І вони зникають, поки проведеш тендер. На книжковому ринку таких книг немає – це товар, який не залежується/

Виставка триватиме до 3 жовтня. Вона знаходиться на першому поверсі обласної бібліотеки, перегляд безкоштовний.

Стрічка новин