21 вересня православні відзначають Різдво Пресвятої Богородиці

21 вересня православні відзначають Різдво Пресвятої Богородиці. За переказами, батьки Діви Марії до глибокої старості не мали дітей, і дали обітницю: народжене маля присвятити Богові. Цей день починає річне коло релігійних свят. А ще на його честь у Полтаві будується храм.

Церква Різдва Пресвятої Богородиці – єдина православна на увесь мікрорайон Левада. Сьогодні після служби тут частування, бо 21 вересня – храмове свято. Днем народження Божої Матері православні починають річне коло свят. А ще його вважають початком спасіння роду людського.

/протоієрей Михаїл, настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці
Коли Господь створив світ, люди жили в раю. Коли вони согрішили і були покарані, на землю прийшов гріх, з гріхом прийшли смерть, хвороби і так далі. Але Господь не залишив своїх людей, дав обітницю, що сім'я жінки уб'є голови змія. Ця жінка і є Божа Мати/

Якщо добре придивитися всередині храму Пресвятої Богородиці, видно, що він тимчасовий. Настоятель розповідає: церкву самостійно звела громада 15 років тому. Викупили невеличке приміщення, освятили і почали звершувати Богослужіння. Цю церкву називають «приємницею» стародавнього храму, що діяв у цьому районі, і був знищений більшовиками на початку ХХ століття. Переказують, що будинок культури залізничників побудували саме з уламків храму Різдва Пресвятої Богородиці. Замість тимчасової по проспекту Миру будується кам’яна церква. Прихожани мріють: коли новий храм відкриють, у старому приміщенні буде недільна школа та молодіжний клуб.

/протоієрей Михаїл, настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці
Хай Божа Матір усіх вас хранить, молить за нас свого Сина, щоб Він послав милості Бога нашого на всю нашу землю, на нашу Полтаву і на весь свій народ/

Стрічка новин