Бійка, болгарка, сльозогінний газ та кров - наслідки протистояння у центрі міста

Протистояння мешканців та підприємця продовжується. Мова про конфлікт у центрі міста щодо арки, знаної серед містян як «Газетний ряд». Тут вже декілька тижнів мешканці будинку по вулиці Соборності, 27 не можуть знайти правди. От і вчора ввечері протягом трьох годин люди вкотре відстоювали своє право на арку. Проти них невідомі навіть застосовували сльозогінний газ. Подробиці цього інциденту - дивіться далі.

Заверені ворота та закритий проїзд в арці - це все, що пропонує підриємець Степаненко місцевим. Люди обурені, відтак вкотре збираються у дворі по вулиці Соборності, 27, аби знайти вирішення цієї ситуації. До місцевих долучаються юристи. Останні обгрунтовують протиправність дій, вчинених підприємцем.

/Вячеслав Кущинський, юрист
Це передбачено відповідно до Закону України «Про приватизацію житла», Цивільним і Земельним кодексом. Це їхня спільна сумісна власність, це як горище, підвал, дах. Немає різниці. Це якби їм зараз закрили вхід у під'їзд./

Крім того, говорить Вячеслав Кущинський, Земельним кодексом передбачено, що цю арку в користування може взяти ОСББ або ж той, хто обслуговує цю ділянку - ЖЕД чи Управлінська компанія. Нині ж на неї претендує ФОП «Степаненко». Його представники теж прийшли на зустріч. Саме вони і викликали правоохоронців.

Поліції намагаються пояснити, що арка постійно була відчинена. Сюди, наприклад, прямо з вул.Соборності могла заїхати пожежна машина.

/Олег Беляков, мешкає по вул.Соборності, 27
Зараз просто відбувається «віджимання» арки. Одну арку закрили ще в 90-х. Зараз закривають іншу арку. Це проїзд, це пожежний проїзд. Тут є тільки два виходи на Піонерський./

Люди в свою чергу викликають слідчих, оскільки вважають, що підприємець незаконно заволодів аркою. Навіть за присутності правоохоронців дійти компромісу не вдається. Починають діяти радикально.

Далі - більше. Після ударів кувалдою двері таки піддаються. Але тут на мешканців чекає сюрприз. Неприємний. З іншої сторони арки невідомий у балаклаві розпиляє сльозогінний газ. Люди починають тікати. З іншої сторони двору, зі сторони Соборності, очевидці розповідають, як воно було.

А ось і молодик, який розпиляв газ. Патрульні його затримали. Тим часом місцеві зробили все, аби прохід таки звільнити.

Після замків вхід йдуть ворота з обох сторін. Тепер ніщо не заважає вільно потрапити до свого двору. Тим часом представники Степаненка пишуть заяву слідчому. На камеру демонструють документи, які засвідчують правдивість слів їхньої сторони.

/Ось рішення Полтавської міської ради. Пункт перший: «Продовжити розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності». Ось договір купівлі-продаж про придбання ФОП «Степаненко». Тут багато сторінок. Був Ковальчук - став Степаненко./

Юристи, які представляють мешканців, наголошують: документам не можна вірити.

/Вячеслав Кущинський, юрист
ФОП «Ковальчук» ця арка не належить. Я також можу їм щось продати. У ФОП «Ковальчук» немає жодних документів на цю металеву конструкцію. А вона їм продала. Можливо, обманула їх./

/Олександр Золотухін, представник ФОП «Степаненко»
- Заява стосовно того, що Ковальчук не має права власності на арку і відповідно договір буде не дійсним?
- ... Справа йде не про арку, а тимчасову споруду для здійснення підприємницької діяльності./

Тут будуть щось продавати, але що саме, поки не вирішили. Одна з версій, яка нині шириться громадою, що під будинком у приміщенні бомбосховща хочуть відкрити розважальний заклад. Офіційного спростування щодо цього почути не вдалося.

/Олександр Золотухін, представник ФОП «Степаненко»
Як вам сказати, не тільки бомбосховище, але й взагалі Жовтневу вулицю, церкву Київського патріархату. Навіть думають пам'ятник Мазепі. Білу альтанку також./

Наразі прохід у двір вільний, але люди зупинятися не збираються. Напередодні сесії міської ради, яка має відбутися вже наприкінці вересня, місцеві направляють звернення як до депутатів, так і до поліції та ДСНС, аби компетентні органи встановили, на чиєму боці правда.

 

Стрічка новин