Несанкціоновану торгівлю - на комунальний ринок

Несанкціоновану торгівлю - на комунальний ринок. Полтавське відділення СБУ забов'язало місцеву поліцію та інспекцію по контролю за благоустроєм розчистити центр від нелегальної торгівлі. Тепер поблизу Центрального ринку - щодня рейди. Один із них зафіксувала наша камера. 

Вироби старовини, залізяччя, одяг і овочі - на Новобазарній біля Критого ринку у Полтаві незаконно продають усе. Поліція на інспекція по контролю за благоустроєм тут - із посиленими рейдами.

/Віталій Рибка, інспектор Управління превентивної діяльності ГУ НП в Полтавській області
Тут машини, фури паркуються. Зараз нам допомагає патрульна поліція. Зараз вона чекає на водія, буде складати адмінпртокол за те, що припаркувався під знаком. Ну, а працівники поліції №1 і №2 патрулюють вулицю і боряться з несанкціонованою торгівлею./

/Олег Діденко, головний спеціаліст Інспекції по контролю за благоустроєм
Не тільки на Центральному ринку, а взагалі по всьому місту заборонено проводити стихійну торгівлю. Також на виконання вимог СБУ України в Полтавській області підготований лист щодо проведення систематичних рейдів до кінця цього місяця кожен день будуть проводитися рейди по забороні стихійної торгівлі./

Декого люб'язно попереджають, де з ким вступають у суперечки. Люди, які торгують просто із землі, не приховують: документів не мають.

/Який дозвіл на оце.../

Жінка запевнила: великого заробітку від залізного непотребу не має.

/Ото за руб, за «п'ятірку», за «трояку».../

Пенсіонери перевірками обурені. Кажуть: не від хорошого життя тут стоять.

/Та тому що 1200 пенсія - хіба проживеш? Ті мільярди крадуть - от і знімайте мільярди./

Жінки з рушниками та постільною білизною погоджується: тротуари - для торгівлі не місце, проте спільної мови із інспекторами не знайдуть.

/Скільки раз просили - узаконьте. Ніхто нічого! І увесь час таке ж. Пропонують такі місця, де поруч овочі./

Оцих товаришів учасники перевірки називають «крупною рибою». Коли ті помічають рейд, збираються, проте інспектори кажуть: то показово. На господаря фури складено уже три протоколи, проте результату - нуль.

/Люди не звертають уваги не раегують на протоколи./

Інспектори пояснюють: порушникам простіше штраф заплатити, ніж забратися із насидженого місця. Для фізичної особи сума стягнення складає від 340 до 1360 гривень, для підприємців - від 850 до 1700. Чутки про рейд рознеслися миттєво - на вулиці Героїв Чорнобильців, це колишня Чапаєва, незаконних торгівців як корова язиком злизала. Та інспектори кажуть: цього разу налаштовані рішуче. Нелегалам пропонують переїхати на комунальний ринок «Оптовичок». Це -колишня автостоянка за ринком на 23 Вересня. Він діє уже кілька тижнів. Продавці про нього мало знають, зате покупці задоволені. «Місце зручне і ціна невисока», - каже чоловік, який купив кавуна по 2 гривні за кілограм.

/Юрій Петрович, покупець
Ну он же над трасою - кавуни, ціна, все стоїть. А сюди ідуть купують. Дуже вигідно. Ніхто нікому не заважає, вигідне місце знаходження. Охайно усе завантажено, під'їзди, підходи є./

Ринок «Оптовичок» як слід поки не облаштований. Зате, якщо вірити керівництву, за «місце» до Нового року платні не беруть і вже незабаром тут будуть кіоски та зручний виїзд на трасу «Київ-Харків».

 

Стрічка новин