8 полтавських поліглотів презентували свої меседжі про рідний край

«Я розкажу вам про Полтавщину» - під таким гаслом стартував обласний конкурс юних перекладачів-екскурсоводів. Діти від 14 до 18 років взяли участь у змаганнях з англійської мови. А саме - представили письмові роботи про рідний край, пройшли англо-квест. Подробиці - далі в сюжеті.

Це - Олена Стогній. Вона школярка, однак володіє англійською мовою не на шкільному рівні. Дівчина розповідає: брала участь у програмі обміну «FLEX» між Україною і США. Прожила закордоном 9 місяців. Ця подорож не тільки надихнула, а й дала стимул вивчати іноземну мову і надалі.

/Олена Стогній, учасниця конкурсу перекладачів-екскурсоводів
Я хотіла побачити світ. Мої батьки завжди розповідали мені: «Якщо ти знаєш англійську мову - ти можешь подорожувати, перед тобою відкриється велика кількість можливостей»./

По приїзду дівчина долучилась до полтавського конкурсу юних перекладачів-екскурсоводів. Пояснює: має велике бажання розказати про рідне місто Хорол всьому світу. А це - Андрій Шелех. Він теж бере участь у конкурсі. Для нього це - черговий крок до мрії.

/Андрій Шелех, учасник конкурсу перекладачів-екскурсоводів
В мене є мрія - довести своє знання англійської мови до ідеалу, рівень В2 хоча б. Хочу побачити, як люди живуть в Америці і отримати дуже класний experience./

Конкурс перекладачів має назву «I will tell you about Poltava region», що в перекладі - «Я розкажу вам про Полтавщину». Проходять змагання у вигляді квесту. Школярі вирушають на міні-екскурсію бібліотекою, отримуючі по дорозі неочікувані завдання.

/Світлана Сичова, працівник бібліотеки
Вивчати англійську зараз престижно, круто, класно. Тим більше, Президент України оголосив 16-й рік - роком англійської мови в Україні. Наша бібліотека ініціювала цей конкурс./

Конкурс-квест зібрав поліглотів з усієї області. Однак у фінальний етап пройшли тільки 8. Серед них оберуть 5 переможців. Організатори обіцяють, що окрім досвіду, кожний учасник отримає приз. За перше місце обіцяють планшет.

/Тетяна Гайдученко, член журі
Діти дійсно підготовлені добре. Хоча вони з різних маленьких містечок та селищ. Але їхньої підготовки достатньо для того, щоб провести екскурсію громадян, які приїжджають до України і в Полтаву./

Обласний конкурс англійських перекладачів пройшов вперше. Однак, організатори не виключають можливості зробити змагання поліглотів традиційними.

 

Стрічка новин