У Полтаві провалився найстаріший колектор

У Полтаві провалився найстаріший колектор. Його збудували ще в 1929 році. Тепер «Полтававодоканал» спільно з обласною та міською радою шукають шляхи вирішення цієї проблеми, оскільки в разі погіршення ситуації, без води та каналізації може залишитися 8 тисяч полтавців.

По вулиці Небесної Сотні, поблизу будинку 81, ремонтні роботи щодо заміни ділянки колектора наближаються до завершення. Ремонт розпочатий в травні. За цей час 50 метрів старого колектору було замінено на сучасні поліетиленові конструкції, термін експлуатації яких понад 50 років. Наразі, ведуться роботи із благоустрою території. Але не встигли комунальники відзвітувати про закінчення ремонту, як знову стався черговий «провал». Аварія виявлена по вулиці Південна, поблизу ветлікарні.

/Сергій Джигало, начальник мережі каналізації КП «Полтававодоканал»
Колектор знаходиться на глибині більше 10 метрів. Побудований в 1929 році. Залізобетонна труба діаметром 600. Обслуговує вулиці Пушкіна, Шевченка, Комсомольська, Володарського, Нижньо-Млинська. Півміста./

Тут зруйновано цілий інтервал залізобетонної труби, яка вже майже в чотири рази перевищила свій термін експлуатації. Додаткову проблему створюють і ось ці гаражі, які побудовані з порушеннями ряду норм. Вони створюють додаткову загрозу. На сьогодні ситуація погіршується і у зв’язку з розширенням місця провалу. Це, зазначають комунальники, може призвести до обвалу зовнішніх стін та інших конструкцій гаражів. В разі обвалу і зупинки даного колектора стічні води можуть потрапити у ставки по вулиці Нижньомлинській та в річку Ворскла. Заступник міського голови Віталій Нікіпелов, який з комісією побував на аварійній ділянці, говорить: фахівці різних служб вже вивчають дану проблему.

/Віталій Нікіпелов, заступник Полтавського міського голови
Невідкладні заходи, тому що треба забезпечити роботу колектора, тому що в інакшому випадку 8 тисяч людей залишаться без водовідведення і відповідно без води. Дані відповідні доручення «Водоканалу» провести роботи, а клініці ветеринарної медицини забезпечити доступ і зробити все необхідне з гаражами, бо вони знаходяться там, де вони не мають бути./

В зв’язку з тим, що колектор прокладений на глибині більше 10 метрів, «Полтававодоканал» не має можливості проводити такі технічно складні ремонтні роботи власними силами. Відтак комунальники сподіваються на підтримку обласної та місцевої влади. Прохають профінансувати проектування та побудову обвідного колектору від вулиці Південна до мікрорайону «Левада», доки цей колектор повністю не відремонтують.

 

Стрічка новин