Війна світів по-полтавські: свинокомплекс «Сільські традиції» знову у центрі уваги

Війна світів по-полтавські. Свинокомплекс «Сільські традиції» знову у центрі уваги. Протягом 5 днів фури з кормом не можуть потрапити на територію підприємства, бо активісти перекрили шлях. Свині вже почали їсти один одного, однак екологічна катастрофа не лякає протестувальників. Тим часом місцеві, що дотримуються іншої позиції, влаштовали акцію протесту, яка закінчилася бійкою. Подробиці - далі у сюжеті.

/Катерина Залєвська, журналіст
Селище міського типу Білики, що на Полтавщині знаходиться в одному кроці від епідеміологічного лиха. Вже п'ятий день фури не можуть проїхати до комплексу «Сільські традиції». Тож вихід заблоковано активістами, тим часом місцеві мітингують, їм нічого не залишається. Однак, їх не чують./

Почалось все ще 11 серпня. Заблоковані під'їзди, повалені дерева та бійки. Саме такий вигляд має протест активістів селища, які проти функціонування свинокомплексу «Сільські традиції».

/протестує за закриття свинокомплексу
Свинячий майдан, тому що це так. Ми змушені стояти тут, на цьому майдані, зібралися тут ті, кому вже терпець увірвався. Тому що ми хочемо жити, хочемо, щоб майбутнє мали наші діти./

Протестувальники пояснюють: комплекс «Сільські традиції» завдає шкоди навколишньому середовищу: води не випити, повітря в легені не набрати. Бо сморід навкруги. Дехто з активістів не тільки пояснює, а й демонструє.

Існує і протилежна думка у Біликах. А саме - товариство «Сільські традиції» забезпечує людей робочими місцями, а сам комплекс - поповнює бюджет селища. Тільки серед місцевих там працює 76 людей.

/Наталія Рядова, проти закриття свинокомплексу
Комусь воняє, а комусь пахне кусочком хліба і кусочком м'яса. Наприклад, в мене син з вищою освітою, він ніде не міг влаштуватися, то я дуже вдячна керівництву, що його взяли./

А це Ірина Чорна. Працює на підприємстві з дня його відкриття. Жінка каже: протестувальники стоять зовсім не за ідею «екожиття».

/Ірина Чорна, проти закриття свинокомплексу
Люди там стоять за гроші, їм платять по 200 гривень. Але ця акція проплачена, а платить їм Михайлюк Ігор Богданович, який хоче забрати в нас підприємство./

Зазначений пан Ігор - це екс-гендиректор підприємства. Та поки одні припускають версії та відстоюють робочі місця, а інші жадають свіжого повітря і продовжують блокування - свині 5 днів залишаються негодованими. Більше того: тварини вже почали їсти своїх слабших сородичів. Нестача кормів у подальшому призведе до масової загибелі тварин, розповсюдження трупного яду та екологічної катастрофи.

/- П'ятий день водій стоїть.

- І що, не впускають?

- Ні, ось там кормовоз ще стоїть, 5 днів не пускають./

Обидві сторони ведуть протистояння, навіть до бійки доходить. Чиновники теж дотримуються різних позицій.

/Юрій Латиш, Білицький селищний голова
Я за закриття, тільки правовим шляхом./

А депутат обласної ради Сергій Жук вважає, що злагоджена робота товариства «Сільські традиції» сприятиме об'єднанню територіальних громад.

/Сергій Жук, депутат обласної ради
Я думаю, якщо це підприємство працюватиме, то воно буде співфінансувати, якось зацікавлювати голів селищних рад. Я думаю, це буде на користь всім./

Подальша боротьба поглядів та інтересів працівників свинокомплексу і активістів - загрожує виникненню катастрофи не тільки екологічної, а й моральної.

 

Стрічка новин