Полтавці офіційно заробляють на 13 сходинку серед усіх областей

Українська серединка. Полтавці офіційно заробляють на 13 сходинку серед усіх областей. 4 з половиною тисячі - так виглядає середня номінальна зарплатня в області. Для порівняння, на першому місці - прибутки у столиці, які складають, за статистичними підрахунками, більш ніж 8 тисяч на одного жителя. Але соціологи кажуть: фактично українці живуть у злиднях, бо найреальніший показник - це те, на що ми витрачаємо зароблені гривні.

13-ті із 25. Вполовину менше, ніж у столиці, та більше, ніж у Тернополі. Офіційна середня заробітна плата полтавців стабільно тримається на середньому рівні.

/Людмила Явтушенко, начальник відділу аналізу даних демографічної та соціальної статистики ГУ статистики в Полт.обл.
Середня номінальна заробітна плата штатного працівника по Полтавській області за червень 2016 року становила 4 587 гривень. А в травні 4 378 гривень. Тобто, порівняно з травнем, розмір збільшився на 4, 8%. А порівняно з червнем 2015 року на 18%./

Для порівняння, у Києві найбільша середня офіційна зарплатня в Україні - понад 8 тисяч. Далі - Донецька область - 5 з половиною. На третьому місці - Київська область. До п'ятірки увійшли Запоріжжя та Дніпропетровщина. На 25-ій позиції - Тернопільський регіон. При цьому, мінімальна зарплатня в Україні нині становить 1450 гривень. У Полтавській області найбільше можна заробити на підприємствах з виробництва хімічних речовин і хімпродукції - 8 тисяч 700. А також видобувної промисловості і розроблення кар'єрів та з виробництва електричного устаткування, повідомляють статисти.
Називають вони і тих, хто взагалі не працює.

/Людмила Явтушенко, начальник відділу аналізу даних демографічної та соціальної статистики ГУ статистики в Полт.обл.
За інформацією державної служби зайнятості, кількість зареєстрованих безробітніх за червень 2016 року порівняно з травнем зменшилася на 9%. І на кінець червня становила 21,1 тисячу осіб./

Утім, соціологи запевняють, важливо зовсім інше - на що українці витрачають свої гроші. За останніми доступними даними, минулоріч населення кожну 8 гривню віддавало на оплату комунальних послуг. Але, враховуючи цьогорічні зміни у тарифах, цифра може сягнути 20% доходів. На їжу пересічний українець використовує більше 53%. У той час, як європеєць - відсотків 15-20. Серед іншого 6% заробленого наші громадяни витрачають на одяг, по 3,5 - на ліки та алкоголь. І лише 1,5 - на відпочинок. Таким чином, підсумовують експерти, ні про яку стабільність та рівень життя не може йти мови, коли населення витрачає мінімум на відпочинок і максимум на їжу.
Не тішать сподіваннями і чиновники. Так, у Міністерстві соціальної політики України нещодавно заявили, що українцям не бачити мінімальної зарплати в 1 тисячу євро ще з 10 чи 15 років.

 

Стрічка новин