Полтавці налагоджують стосунки з грузинами

Полтавці налагоджують стосунки з грузинами. У рамках візиту східної делегації до нашого регіону представники Імеретинського краю запропонували обласній владі підписати Меморандум про співпрацю. Вже зробили перші кроки – відвідали курорт у Миргороді, оскільки це місто планують зробити побратимом з подібним курортом у Грузії.

Миргородський район став ключовим місцем під час перебування грузинської делегації в Україні. Спочатку – Сорочинський ярмарок, а потім – спілкування з місцевою владою. З мером Миргорода Сергієм Соломахою губернатор Імеретинського краю Гіві Чічінадзе обговорили подальшу співпрацю у туристичній галузі.

/Гіві Чічінадзе, губернатор Імеретинського краю
Хочуть підписати Меморандум між Імеретинським краєм та Полтавщиною.
Це буде дуже скоро. Будуть міста-побратими нові. Напевно, Миргород буде з одним з наших курортів. Вони обидва були відомі ще при Радянському Союзі/

Плюс у Грузії та України тісні літературні стосунки. У Миргороді декілька десятиліть жив поет Давид Гурамішвілі, а в Грузії тривалий час лікувалася та писала Леся Українка. Відтак, один з перших пунктів подорожі – могила Давиди Гурамішвілі. Пригадали, пом'янули поета та поїхали до музею. Тут демонструють унікальні експонати. Прикраса закладу – ось ця колиска.

Аби не бути голослівними в потенціалі Миргороду – демонстрація курорту. Ванни, грязі, масажі, навіть фіш-пілінг і обов'язково – куштування миргородської води у тутешньому бюветі. Місцеві запевняють: гостям раді і готові до подальшої співпраці вже на міжнародному рівні.

/Сергій Соломаха, Миргородський міський голова
Багато зустрічаємо грузинських делегацій і з самої Грузії, і грузинська діаспора до нас часто приїжджає і на рівні посольства, і сам посол. Вони часто у нас в Миргороді, бо для них це святиня/

Закріпили ж подорож Полтавщиною зустріччю з головою облдержадміністрації Валерієм Головком.

/Валерій Головко, голова Полтавської ОДА
Досвід, який ви маєте, і той шлях реформ ми сьогодні беремо у вас, щоб не гаяти часу, а взяти краще, що є у вас сьогодні в арсеналі реформаторському. Це все ми хочемо імплементувати в Україну/

Два губернатори, крім туризму, обговорили напрями співпраці у промисловості, освітній та культурній сферах. Не обійшли увагою і аграріїв. Грузинів вразило унікальне господарства Семена Антонця, що в Шишацькому районі.

/Гіві Чічінадзе, губернатор Імеретинського краю
Два місяці тому я був у Швейцарії, там екологія, але таких великих корів я там не бачив. Там унікальна технологія не лише тваринництва, але й сільського господарства. Багато можна навчитися/

До грудня домовилися напрацювати конкретну програму, і вже далі – підписання меморандуму про співпрацю між Полтавщиною та Імеретинським краєм.

Стрічка новин