Напередодні ввечері полтавці згадували Кузьму

Напередодні ввечері полтавці згадували Кузьму. 17 серпня українському музикантові могло б виповнитися 48 років. У День народження співака сотні полтавців зібралися у центрі міста на вулиці Соборності, та разом виконували його легендарні пісні. Як це було – бачили і чули Крістіна Брігіда і Валерій Пашнін.

Акустичний концерт у Полтаві «Не мовчати!» – данина пам'яті відомому українському співаку Андрієві Кузьменку. Просто неба, посеред центральної вулиці музиканти розклали інструменти, апаратуру та грають улюблені пісні.

Слухають їх сотні прихильників творчості Кузьми. Полтавці підспівують та підтанцьовують в такт. Пісні Скрябіна, кажуть, чіпляють, заворожують та змушують задуматися.

/Бліци
- Мені подобається музика. Подобається музика, така мелодійна, приємна для слуху.
- Ці пісні, можна сказати, що під них можна і посумувати, і поплакати, якщо щось трапилося. Та сама пісня «Мам». Я коли її вперше почула, я до сих пір її згадую – і в мене сльози на очах.
- Вони про нас, про життя, вони про людей, і насамперед, він віддавав свою душу і хотів, щоб люди його почули.
- Шикарний був співак, і пісні в нього дуже змістовні, зі змістом.
- Він така душевна людина була. Він міг почути, зачепити у душі струну, що кожному він, можна сказати, був другом.
- Скрябін завжди був таким українським символом, здавалося, що він завжди житиме. Ніколи не було таких думок, що трапиться, якщо його не стане/

17 серпня Андрієві Кузьменку могло б виповнитися 48 років. Проте у лютому 15-ого його життя забрала автомобільна аварія. Тоді звістка про це приголомшила усіх.

/Ксенія Ткаченко, прийшла на концерт
Я коли дізналася, що він загинув, для мене це був шок. Я просто вранці заходжу, мені у новинах показує, що його не стало, я просто дихання втратила, коли дізналася про це/

На концерті цього вечора – і давній знайомий Кузьми Андрій. Потоваришували вони у 85 році. Разом починали проект «Скрябін». Сьогодні пісні цього гурту, говорить, стають для нього знаменням.

/Андрій Штурман, товаришував з Андрієм Кузьменком
Я мандрую Україною, хожу пішки вже 15 років, 16 років. І колись якісь визначні місця, якісь події, що мені потрібно вирішувати щось, я обов'язково чую пісню Скрябіна. Або в маршрутці, або в когось рингтон заграв. Навіть вчора, коли вирішував, їхати мені у Полтаву, чи ні, заграло. «Та ні, Кузьма, їду!»/

Концерт пам'яті Андрія Кузьменка – результат роботи групи однодумців.

/Маргарита Мостова, організатор концерту
Творчість Скрябіна до сих пір об'єднує людей. І можна сказати, на сьогоднішній момент 12 саме виконавців і музикантів. Але творча робота організаторів трішки більше. Проект постійно змінював свій склад, поновлювався, тому що хтось навіть хотів допомогти дизайном для афіші, хтось – місцем, хтось допоміг апаратурою/

У Полтаві також планують відкрити Стіну пам'яті Андрія Кузьменка.

Стрічка новин