Ляльки з кукурудзи: полтавка мотає забавлянки з природніх матеріалів

Ляльки з кукурудзи. Полтавка мотає іграшки з соломи, листя, трави та інших природних матеріалів. Говорить, вони не такі яскраві, але їх приємніше виготовляти, і вони мають натуральну енергетику. Який вигляд мають такі вироби – можна побачити в Галереї мистецтв.

Тамара Пилипенко 22 роки працює у школі. Вона – вчитель образотворчого мистецтва і трудового навчання. Ляльки-мотанки як автентичні українські у шкільній програмі з'явилися років 8 тому, говорить жінка. Але вона почала показувати їх учням задовго до цього, бо сама обожнює виготовляти іграшки. Робить різні: ляльки-мотанки, авторські ляльки та з природнього матеріалу. Останні, говорить мисткиня, приємніші, бо натуральні.

/Тамара Пилипенко, вчитель, виготовляє ляльки-мотанки
Слід вважати, що перша лялька була все ж не з тканини, а з природного матеріалу. І тут використовувалась не тільки солома, а й будь-який матеріал, що можна зігнути, скласти, скрутити. Використовую не тільки кукурудзяне листя. Там є плетена соломка обов'язково, рогіз, бо він дуже піддатливий/

Виготовити за один раз таку природню ляльку-мотанку неможливо, хіба що зовсім маленького розміру. Природні матеріали треба добре просушувати, щоб зберігались довше, дає майстер-клас Тамара Пилипенко.

/Тамара Пилипенко, вчитель, виготовляє ляльки-мотанки
Спочатку виготовляємо каркас, так само, як і в звичайній ляльці-мотанці, без одягу. Коли вона добре просушиться, ти тоді маєш можливість зігнути листочки так, як тобі потрібно. І поетапно її одягаєш: рукавички, нижня спідничка... Як звичайний одяг. Потім уже елементи прикрас. Ти бачиш, де вона деформувалась. А можна додати додаткові деталі. І ось так за третім разом виготовляєш/

Побачити роботи Тамари Пилипенко, а також ляльки-мотанки інших майстринь і школярів можна у Галереї мистецтв на виставці, присвяченій Дню незалежності України.

Стрічка новин