Полтавщина та Молдова домовилися про співпрацю в аграрній сфері

Полтавщина та Молдова домовилися про співпрацю в аграрній сфері. Зокрема, поглиблюватимуть взаємодію у насінництві, тваринництві та садівництві. Про це сьогодні йшлося на зустрічі очільника обласного Департаменту агропромислового комплексу та представників Міністерства сільського господарства Республіки Молдови.

Торік підприємства Полтавщини експортували до Молдови продукції на більше як 23 млн доларів. Плідна співпраця нашої області із цією республікою загалом розпочалася у 2008 році. Тоді відповідна Угода була укладена між містами Унгель та Горішні Плавні. Зараз це співробітництво втілюється у життя, зокрема, в аграрній сфері.

/Николай Олару, заступник Міністра сільського господарства Республіки Молдова
Ми вирощуємо для Полтавської області насіння соняшника, який тут у вас на Полтавщині вирощують фермери і отримують непоганий врожай. Ми хочемо розвивати ці зв'язки, щоб мали вигоду і наші фермери, і ваші також/

Цього дня до Полтави прибула делегація із Республіки Молдова на чолі із заступником Міністра сільського господарства країни. Із керівництвом обласного департаменту агропромислового розвитку її учасники обговорюють існуючі напрямки співпраці та шукають нові.

/Сергій Фролов, директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА
Ми запропонували співпрацю в галузі селекції тваринництва. Чому, тому що у нас досвід є, є чим поділитися, і технологіями. Тому, я думаю, що від цієї зустрічі буде користь/

Крім цього, відзначають у Полтаві, цікавою є співпраця і у сфері садівництва, у тому числі – горіхівництва. Після цієї зустрічі молдовська делегація вирушила на екскурсію фермерськими господарствами, аби ознайомитися із їхньою роботою.

Стрічка новин