На Оржиччині обирали... кращу корову

На Оржиччині обирали... кращу корову. Шоу відбулося у рамках підбиття підсумків відділу тваринництва компанії «Кернел». На думку експертів, вона – одна із небагатьох в Україні, кому вдалося підняти занедбану галузь майже на світовий рівень.

В Індії їх вважають священими, вони гуляють проїжджими частинами, заходять у кафе та відпочивають на пляжах. Корівки, яких ми побачили на підприємстві компанії «Кернел», хай не священі, зате, як на підбір. Мов моделі по подіуму – усі чорно-білі, вони мають пройти кілька кіл, щоб їх встигла оглянути публіка. Глядачі мають визначити кращих.

/- Ошатна, гарненька, чистенька і спокійна. Я дивилася їй в очі...
- Вони вже вирівняні всі, тут уже попрацювали люди певною мірою, ну звичайно, вибрать важко/

За симпатичну зовнішність та особисті якості перше місце дістається тварині на прізвисько Підвода.
Традиційну породу української чорнорябої компанія «Кернел» узялася схрещувати із екстрамолочною Голштинською – світовим лідером за надоями.

/Володимир Ладика, ректор Сумського національного аграрного університету, експерт з питань розведення молочного скотарства «Кернел»
Компанія «Кернел» закуповує найкращу генетику, це, перш за все, американська генетика, канадська, європейська, і наслідком цього є продуктивність в межах цього конкретного господарства, яке лежить в межах 7 тисяч кілограмів молока – це світовий рівень надоїв/

/Михайло Травецький, керівник служби тваринництва компанії «Кернел»
Спробуємо зробити те, чого не робилося на Україні більше 30 років. За весь період незалежності ми цього не бачили, не відчували, і навіть уже молоді кадри це навіть забули. Ми на сьогоднішній день хочемо показати, на якому рівні у нас генетика, і хочемо показати, що на сьогоднішній день у нас є поголів'я, є генетичний матеріал, не набагато гірший від європейського/

На одному з підприємств компанії у селі Лазірки на Оржиччині підбивають підсумки роботи тваринництва за півроку. Кращих співробітників нагороджують грамотами та грошовими преміями.

/ІНТЕРШУМ
Сьогодні Людмила переступила 7 тисяч літрів на фуражну корову/

Серед «підопічних» Людмили Зінченко – корова, що прославилася як мати-героїня. На початку літа тварина народила трійню.

/Людмила Зінченко, зоотехнік
Дві телички і бичок. Почувають вони себе добре, на даний час корова має 2 отел. Уже в цьому місяці дали приріст 400 грам, і ми вважаємо, що це дуже добре для цієї трійні/

Тваринництвом компанія «Кернел» зайнялася у 2011 внаслідок збільшення земельного банку. Разом із новими гектарами їй дісталися старі, напівзруйновані ферми. На сьогодні галузь вийшла майже на світовий рівень. Компанія «Кернел» – чи не єдина в Україні, яка відроджує молочну галузь. Це один із найпотужніших виробників молока, тут налічують майже 16 тисяч поголів'я, з них більше половини – дійне стадо. На сьогодні компанія повністю відійшла від пострадянських технологій та систем господарювання. Для тварин тут – найкращі корми та спеціальні «зелені» зони відпочинку, як наслідок – продукт екстра-класу. 30 відсотків молока від «кернелівських» корівок іде на дитяче харчування. Воно придатне як для пиття, так і для переробки на масло та сир. Тваринництво компанії «Кернел» сконцетроване у 5 областях. Найбільше потужностей – на Полтавщині. У нашому регіоні нараховують близько 4 тисяч корів, що дають молоко, та 8 тисяч молодняка.

Стрічка новин