У Полтаві відкрилася «французька» виставка

У Полтаві відкрилася виставка Тетяни Кобзар. 12 живописних робіт розташувались у музеї-садибі Короленка. Назва виставки інтригуюча – «Сонячний прованс». Це – своєрідна подорож до Франції. Виноградники Шампані, мімози Мандельє-ла-Напуль і, звичайно, Ейфелева вежа – саме це зобразила художниця.


/ІНТЕРШУМ
«Вона зобразила нам сяйва Парижу»/

«Картини, що стирають будь-які обмеження» – так характеризує свої роботи художниця Тетяна Кобзар. Працює майстриня у стилі «народного малярства», але кожна виставка моє свою родзинку. Серія живопису «Сонячний прованс» – це невелика подорож у Францію.

/Людмила Ольховська, співробітник музею Короленка
Ці картини просто навіяні тим, що вона читала чи бачила про Париж. Але це їй вдалось. Такі і архітектурні споруди, і квіти... буяння квітів, фарб»/

Полтавська художниця в Парижі не була. Створюючи серію картин, на меті мала відобразити європейські краєвиди очима українського митця. В цих роботах переважає квіткове розмаїття, є і вишукані пейзажі.

/Валентина Полещук, відвідувачка виставки
Справляє враження ця робота, що є візитівкою. Ви ж бачите, це Париж перед Вами. Саме цією роботою вона передала і свою любов до цього міста, і присутністю експозиції, якою вона доповнила багатство цього міста/

Як зазначає сама художниця, її роботи належать до так званої «культурної дипломатії», що означає вплив на політичну складову країни за допомогою мистецтва. Головне джерело натхнення Тетяни Кобзар – природа.

/Тетяна Кобзар, полтавська художниця
Виникло бажання створити цикл картин, що присвячені європейським країнам. Першою стала Франція, тому що вона мені близька як художниці. Це і є мій характер, це темперамент, це моє відношення до життя і до всього. Я не боюся бути сміливою у мистецтві/

Власний мистецький почерк з елементами імпресіонізму вирізняє Тетяну від інших. До того ж роботи полтавської мисткині відомі не тільки на Батьківщині, а й за кородоном: у США, Німеччині і, звичайно, у Франції.

Стрічка новин