Полтаву напередодні накрила страшна злива та град розміром майже з куряче яйце

Полтаву напередодні накрила страшна злива та град розміром майже з куряче яйце. Різке погіршення погодніх умов не тільки здивувало, а й обурило полтавців. Дехто залишився без врожаю, а дехто – і без вікон. Натомість, в Полтавському гідрометцетрі кажуть, що така синоптична картина триватиме ще кілька днів.

Гудять сигналізації, б'ються стекла у вікнах, а вулиці перетворюються у річки – це в Полтаві йде дощ. Погодня негода завдала багато незручностей місцевим.

/Бліци:
- Мені дитина зателефонувала, каже: дуже страшно, прямо, молнія у вікна
- Побило врожай: яблука, сливи
- Сипалося« як картошка з неба, дуже неочікувано було/

Наслідками зливи з рясним градом стали пошкоджені домогосподарства, повалені дерева та затоплені перехрестя вулиць. Рятувальники ліквідували наслідки погіршення погодних умов.

/Світлана Рибалко, керівник прес-служби ГУ ДСНС у Полтавській області
Були в деяких місцях вулиці, подтоплені дощовими потоками. Також були випадки повалення дерев, так в м.Полтаві був виклик на територію другої кллінічної міської лікарні. Також надійшло повідомлення про підтоплення приватного домогосподарства/

В Полтавському гідрометцентрі запевняють: зміна погоди була цілком очікувана. Ще в понеділок в районі Ростова-на-Дону сформувався потужний циклон. Його фронти зачепили і Полтавську область.

/Олена Панченко, синоптик
Гроза, досить потужні опади, шквали при грозах – вони були очікувані. І звичайно, на таких високих температурах, на таких контрастах теператур ці явища очікувані. Що можу сказати надалі, це ще не кінець таких явищ/

Тож в найближчі дні дощі та грози стануть звичайним явищем. У вихідні дні очікується зниження температури до 16 градусів. Нагадаємо, погодні негоди – загроза життю людини. Слід пам'ятати елементарні правила безпеки. А саме, обходити підозрілі дерева, триматися подалі від ліній електропередач, якщо ж Ви дома – негайно зачинити всі вікна, двері та вимкнути електроприлади з розетки.

Стрічка новин