Місяць залишився, щоб сплатити податок на нерухомість

Місяць залишився, щоб сплатити податок на нерухомість. У цьому році громадяни сплачують податок за 2015 рік. З минулого року об'єктом оподаткування є як житлова, так і нежитлова нерухомість. Чи потрапляє ваше житло під категорію оподаткування – дивіться у нашому сюжеті.

Об'єктами житлової нерухомості вважають будівлі, віднесені, згідно із законодавством, до житлового фонду, дачні та садові будинки. До нежитлової нерухомості, пояснюють фіскальники, належать гаражі, господарські (присадибні) будівлі, сараї, хліви, літні кухні, майстерні, вбиральні, погреби, навіси, котельні, бойлерні, трансформаторні підстанції тощо. Їх будуть оподатковувати з 2017 року. Нині за ці будівлі грошей платити не потрібно. Ставки податку для об’єктів нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються за рішенням сільської, селищної або міської рад. Розмір залежить від місця розташування та типів таких об’єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує 3% розміру мінімальної зарплати за 1 квадратний метр. Міська рада Полтави розмір ставки податку прийняла у липні 2015 року.

/Тетяна Гуржій, головний державний інспектор відділу організації роботи ДПІ у м.Полтаві
Для об'єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, у розмірі 1% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування (12 грн. 18 коп.). Для об'єктів нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних осіб, у розмірі 0,2% розміру мінімальної заробітної плати, це 2 гривні 44 копійки/

Крім цього, у Полтаві встановлено нульову ставку для вбиралень, погребів, навісів, пояснює Тетяна Гуржій. Що стосується пільг, то пільгу може мати кожен, у кого у власності перебуває квартира чи будинок, або квартира і будинок разом, якщо площа цієї нерухомості не перевищує пільгові метри, а також, коли власник цієї житлової нерухомості не здає житло в оренду, лізинг чи не використовує його у підприємницькій діяльності. Так база оподаткування у 2015 році зменшується: для квартири чи квартир, незалежно від їх кількості, площею 60 метрів квадратних (у Полтаві – 90 квадратів); для житлового будинку чи будинків, незалежно від їх кількості площею 120 метрів (у Полтаві – 200 квадратів); для різних типів об'єктів житлової нерухомості (квартира + будинок), в тому числі, їх часток – площею 180 метрів квадратних (у Полтаві – 290 квадратів). У випадку, коли площа житлової нерухомості перевищує пільгові метри, то платити доведеться лише за перевищені квадрати.

/Тетяна Гуржій, головний державний інспектор відділу організації роботи ДПІ у м.Полтаві
Податкова інспекція до 1 липня надіслала чи вручила власникам нерухомості податкове повідомлення – рішення, в якому зазначена сума податку та реквізити для сплати. Сплатити вказану суму необхідно буде протягом 60 днів із дня вручення такого повідомлення, граничний термін сплати у 2016 році – це 29 серпня 2016 року/

Якщо хтось із громадян, які підпадають під категорію платників податку за нерухомість, не отримав повідомлення-рішення, необхідно звернутися з документами на право власності на нерухомість до податкової інспекції у Полтаві за адресою: вулиця Європейська (Фрунзе), 155.

Стрічка новин