Рубають не просто так, а для відновлення та збереження

Рубають не просто так, а для відновлення та збереження. Лісівники реагують на звернення громадськості щодо безпідставної вирубки лісу. Пояснюють: вони пиляють лише хворі та сухі дерева. В інакшому випадку за декілька років ліс перетвориться на чагарник, де на кожному кроці лежатимуть знищені природою дерева.

Останніми роками громадські активісти скаржаться на роботу лісівників щодо багатьох вирубок, які проводяться в лісі. Та до суті процесу, розповідає головний лісничий «Полтавського лісгоспу» Олександр Глушко, так ніхто і не докопувався. Люди вважають, що ліси вирубують безпідставно.

/Олександр Глушко, головний лісничий ДП «Полтавський лісгосп»
Ті ділянки лісу, які підлягають рубкам, вони вирубуються по стану. Вони всихають, вони пошкоджені якимись чинникам (біотичними, абіотичними). В свою чергу, ми їх рубаємо чи вибірковими рубками, чи суцільними, аби в подальшому там ріс нормальний ліс/

Після таких санітарних рубок пошкоджений ліс випилюється, вивозиться, готується грунт та садяться лісові культури. Якщо ж дерева вчасно не випиляти, то вони почнуть трухнути та падати. І за кілька років ліс перетвориться на непролазні хащі.

/Олександр Глушко, головний лісничий ДП «Полтавський лісгосп»
Від пошкодження, висихання останнім часом найбільше страждає сосна, хоча і листяні ліси так само, дубові насадження. В цьому році виявили масове всихання клена. На сьогодні вивчаємо проблему, з чим пов'язано і що робити з ним далі/

«Полтавським лісгоспом» вже проведено лісопатологічне обстеження на площі 4000 гектарів. А винищувальні роботи в осередках шкідників і хвороб – на площі 1450 гектарів.

Стрічка новин