Навіть найгірше ОСББ – краще, ніж ГЖЕД

Навіть найгірше ОСББ – краще, ніж ГЖЕД. У цьому переконують полтавці, які створили об'єднання співвласників багатоповерхових будинків, і встигли перевірити цю форму управління десятками років. Представники Полтавської асоціації ОСББ говорять: на останні кілька місяців припадає пік створення об'єднань. Хоча нині ажіотаж почав потроху спадати, експерти прогнозують: до кінця року загалом по місту ОСББ буде близько 25%. Чому полтавці ще вагаються та призупиняють діяльність навіть створених ОСББ, та чи варто вже чекати призначення управлінських компаній жителям будинків, які не встигли створити ОСББ до 1 липня, – далі розкажуть мої колеги.

1 липня – ще не фінал. Цією датою жителі багатоповерхівок лякалися через Закон «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку». Набравши чинності два тижні тому, документ вимагав списати з балансу багатоповерхівки. Тобто, українці мали визначитися з формою управління своїм житлом: створити ОСББ чи домовий комітет. Третій варіант – якщо не відбулося ні перше, ні друге, міська рада має провести конкурс і визначити управителя будинку. Але у Кабміні й досі не вирішили, як цей конкурс мають проводити. Тож, ситуація залишається «підвішеною».
Фахівці кажуть, Закон таки «підігнав» полтавців: на останні три місяці припав пік активності у створенні об'єднань. І порівнюють дані на початку 2016-го та зараз.

/Олег Тертишник, голова Асоціації підтримки об'єднань співвласників будинків м.Полтави
У нас у Полтаві – близько 1 900 будинків квартирних, і з них близько 17% – це були будинки ОСББ та житлово-будівельні кооперативи. Їх було загалом близько 220 будинків таких. Останні дані статистики на сьогоднішній день показують зріст десь на 100 будинків по місту Полтаві/

Цей чоловік створював одне із перших ОСББ в Полтаві, і за 13 років про це не пошкодував.

/Валерій Писанка, голова ОСББ
Я вважаю, що це дуже правильно, і всі, хто ще не там, до цього прийдуть. І добре, якщо не кусатимуть собі лікті через те, що раніше цього не зробили/

Зараз Валерій допомагає керівникам молодих ОСББ. Він має тверді переконання у необхідності лише цього варіанту керування житлом. Аргументи – чіткі: ОСББ не отримує прибуток, не потребує коштів на утримання штату працівників і не платить податків. А головне – витрачання грошей на те, що вважаєш за потрібне, і контроль виконання робіт.

/Валерій Писанка, голова ОСББ
Альтернативи немає. Це навіть те, що гроші, які вони здають у бюджет свого будинку, на утримання його – вони залишаються у них на рахунку/

Але полтавці усе-одно ще сумніваються. І навіть створюють ОСББ інколи для того, аби перестрахуватись. Та призупиняють його роботу, аби мати кілька варіантів.

/Олег Тертишник, голова Асоціації підтримки об'єднань співвласників будинків м.Полтави
Можливо, їм міська рада нав'яже якусь управлінську компанію з абсурдними цифрами по обслуговуванню будинку. І тоді вони швидко зможуть переключитися безпосередньо на ОСББ. Бо треба зразу брати все в свої руки, і гірше від цього не буде однозначно. Я сьогодні не можу навести приклади, коли ОСББ вийшло з ГЖЕДу, а потім повернулося туди знову. Немає таких прикладів/

22%, практично четверть Полтави, та не більше – такий прогноз дають спеціалісти про кількість створених до кінця року ОСББ.

Стрічка новин