Правоохоронці просять полтавців... обеззброїтись

Правоохоронці просять полтавців... обеззброїтись. Липень у країні оголосили місяцем добровільної здачі зброї. Під цим приводом поліціянти закликають позбутися небезпечних предметів та дають можливість узаконити незареєстровану зброю.

Майже дві тисячі штук набоїв та предмет, зовні схожий на ручний протитанковий гранатомет РПГ-26. Знахідку нинішнього понеділка правоохоронці виявили в селі на Лубенщині. Причому, розповідають, випадково: виїхавши на сімейну сварку. Господар запевнив, що знайшов усе у лісосмузі та вирішив залишити. Поліція відкрила кримінальне провадження.
Про незаконне використання зброї у засобах масової інформації часто з'являються тривожні повідомлення. Минулого тижня у Кременчуці під час побутової сварки чоловік мало не використав гранату. Звідки це «добро» – поліція не приховує.

/Сергій Альошкін, заступник начальника ГУ НП в Полтавській області
Ми розумієм, що зброї на руках багато, тому що багато її потрапляє із зони антитерористичної операції/

Всю зброю, вибухівку та боєприпаси, які незаконно зберігаються, з 1 липня можна добровільно здати до поліції та уникнути кримінальної відповідальності.

/Сергій Альошкін, заступник начальника ГУ НП в Полтавській області
Уже здано до органів територіальних 33 одиниці вогнепальної зброї, більше півтори тисячі боєприпасів. Відповідно, всі громадяни, які це здали, будуть звільнені від кримінальної відповідальності, за що ми їм щиро дякуєм/

Що ж до зброї, яка підлягає реєстрації, правоохоронці зараз обіцяють надати всі можливості, аби власники її узаконили.
Місячник добровільної здачі зброї оголосили на всій території України. Він триватиме по 31 липня.

Стрічка новин