Полтавці відзначили 20-ту річницю прийняття Конституції України

Полтавці відзначили 20-ту річницю прийняття Конституції України. Кілька сотень людей поклали квіти до пам'ятника Тарасові Шевченку. А потім урочистою ходою пройшлися до пам'ятника Загиблим Козакам. Очолив колону Полтавський міський голова Олександр Мамай. Із цьогорічного покладання квітів – репортаж наших кореспондентів.

Для полтавців стало доброю традицією День Конституції відзначати ранковим покладанням квітів. Троянди, гвоздики несуть до підніжжя пам'ятника Великому Кобзарю Тарасові Шевченку. Приходять сюди, кажуть учасники зібрання, бо свою Конституцію вони поважають.

/Бліц
Це наша свобода, це наші права і наша Україна/

У 96-ому році 28 червня, на п'ятий рік після проголошення незалежності, в українців з'явилася власна нова Конституція. Вона закріпила правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність. За 20 років деякі зі статей зазнали змін.

/Олександр Мельников
Я вважаю, що зміни в будь-якому разі потрібні, тому що зміни – це розвиток. Ніхто не каже, що наша Конституція ідеальна. Треба щось додавати, щось видаляти. Кардинальні зміни я не думаю, що потрібно робити/

Депутати міської та районних рад, представники духовенства та громадськості, трудових колективів, полтавська молодь на чолі з міським головою Олександром Мамаєм покладають квіти до цього пам'ятника та вирушають до іншого.
Вулиця Конституції поєднує два визначних монумента Полтави: Тарасові Шевченку та Загиблим Українським Козакам. Цього дня не прийти сюди не могли, говорить міський голова Олександр Мамай.

/Олександр Мамай, Полтавський міський голова
Сьогодні той день, коли відзначається 20-та річниця від створення нової незалежної Конституції. Користуючись нагодою, хочу побажати в першу чергу всім політикам, як мінімум, не ґвалтувати нашу Конституцію під назвою Закон/

А увечері на всіх полтавців та гостей нашого міста очікував святковий концерт, який організувало міське управління культури. На Театральній площі для них виступали артисти духового оркестру «Полтава». Цього вечора тут лунали народні українські мелодії, а також пісні, які стали класикою.

Стрічка новин