В колишньому Інституті зв'язку – аншлаг

В колишньому Інституті зв'язку – аншлаг. Тут складають присягу солдати строкової служби. Їх наприкінці травня призвали до лав Збройних Сил. Три тижні на базі центру підготовки військ зв'язку хлопці проходили курс молодого бійця, і тепер відправляться до військових частин, де й пройдуть строкову службу.

Андрій Шаленик родом з Мукачівського району. В Полтаві хлопець складає присягу на вірність Україні. До цього три тижні активно тренувався на базі Центру підготовки зв'язківців.

/Андрій Шаленик, склав присягу
Найскладніше – це було вчитися крокувати, а найпростіше – на полігоні стріляти/

На вихідних близько півтисячі військовослужбовців строкової служби присягнули на вірність України. Кожен третій – з Полтавщини. Решта – представники всіх областей України.

/Ігор Міцюк, начальник 179-го об'єднаного навчально-тренувального центру військ зв'язку ЗСУ
Це другий етап. Минулого тижня ми приймали присягу. Вони ще три тижні назад були цивільними людьми, і наприкінці травня були призвані до лав Збройних Сил, і сьогодні приймають присягу/

А це присягу складає солдат з Дніпровської області. Владислав називає риси, без яких сучасному армійцю не обійтися.

/Владислав Туняков, склав присягу
Наполегливість, не падати духом і вірити в себе/

Кожна рота окремо складає присягу. Біля столів не пройти. Батьки та рідні вишукують своїх хлопців, аби сфотографувати відповідальний момент. Пан Михайло з дружиною приїхали з Ужгорода. Віддавати сина до війська не бояться.

/Михайло Шелельо, батько призовника
Головне, щоб була підтримка друзів. Головне, щоб був один єдиний дружній колектив, тоді буде все нормально. А якщо будуть різні конфлікти, то такий колектив буде недієздатний/

А ось в строю і син пана Михайла. Хоче піти стопами батька.

/Іван Шелельо, склав присягу
Не знаю, в яку частину відправлять, але хочу в прикордонні війська. Тато мій там був, і я хочу/

Військове командування заспокоює як хлопців, так і батьків: строковиків в зону АТО направляти не будуть. Вони служитимуть у частинах забезпечення, які не беруть участі у бойових діях.

Стрічка новин