Лікарі попереджають про жадібних нападників із лісу

Лікарі попереджають про жадібних нападників із лісу. І під час відпочинку на природі, і навіть у звичайному букеті квітів є ризик впіймати кровопивцю. Кінець весни та початок літа – найактивніший період для небезпечних і для людини, і для тварин комах. Попри те, що кліщ – неприємний, страшний та бридкий, правильне поводження із ним убереже від дуже небезпечних захворювань, запевняють полтавські медики.

/Андрій Дзюба, лікар-терапевт
Вони чіпляються до нашого одягу, коли ми йдемо по високій траві: там осока, чагарники... Коли йдемо біля кущів, вони можуть на нас впасти. І тоді потихеньку підбираються до відкритої ділянки тіла і всмоктуються/

Маленькі комахи, часто непомітні – кліщі – з середини квітня до липня найактивніше виходять на полювання. У жертвах кровопивць – і люди, і тварини. Енцифаліт і хвороба Лайма – лише найпоширеніші недуги, що можуть переносити кліщі.
20 градусів тепла і волога – найкомфортніше середовище для цих комах. Вони не піднімаються високо на дерева і не стрибають звідти на нас – розвіюють міфи медики. Досить просто уникати затінених та сирих місць, чагарників і кущів, натомість – вибирати сонячні глявини з невисокою травою. А щоб убезпечити себе від атаки кліщів, коли таки вибираєтесь до лісу чи в подорож, – просто правильно одягайтесь, радять фахівці.

/Андрій Дзюба, лікар-терапевт
Простий одяг з довгими рукавами. Як правило, заправлений одяг, щоб відкрита ділянка тіла була фіксована і не було можливості кліщу піднятися ближче до складок. Бо це найулюбленіше місце атаки кліща, якщо не брати волосяну частину, вуха, шию/

Захистити пропонують хімічні спреї. Утім, почувши запах крові, кліщ втрачає обережність і буде всмоктуватись навіть попри них. Тож, кожні дві години оглядайте себе, а після прогулянки – і домашніх улюбленців. Ще передивіться одяг та букет квітів, бо і там бувають незвані гості.
Якщо ж ви таки виявили кліща – найскоріше видаляйте: краще – пінцетом за годинниковою стрілкою, не перегинаючи його. Якщо залишились частинки – вони вийдуть самі, заспокоюють медики. Але потім все-одно треба звернутись до інфекціоніста і слідкувати за собою. Якщо почуваєтесь недобре – йдіть у лікарню.

Стрічка новин